640_20240423_184650.jpg

Lucie Cholinská: "Čtvrtfinále rozhodly zkušenosti a naše vstupy do zápasů."

Lucie Cholinská táhla olomouckou ofenzívu. V základní části dokonce opanovala několik kol post nejlepší střelkyně. Ve 26 zápasech si připsala 33 bodů za 25 branek a 8 asistencí. V mladém týmu patří mezi nejzkušenější hráčky.

Dlouho jsi vévodila střelkyním, nakonec 25 branek ve 26 zápasech, z osobního hlediska velmi povedená sezóna?

Povedená asi byla, ale určitě je pro mě důležitější to, jak se sezóna povedla z týmového hlediska. Samozřejmě jsem ráda za to, že jsem svým bodovým přínosem mohla týmu pomoci a podařilo se nám umístit tak vysoko, ale ve výsledku už tolik nezáleží na tom, kdo ten gól dal.

Jak bys zhodnotila letošní sezónu plnou příjemných překvapení?

I přesto, že jsme vypadly ve čtvrtfinále, tak sezónu hodnotím určitě pozitivně. Podařilo se nám získat 4. místo po základní části, což byl historický úspěch. Porazily jsme týmy jako Tatran nebo Chodov. Všechny tyto momenty posouvají florbal v Olomouci nahoru a upřímně doufám, že na tyto výsledky navážeme i další sezónu.

Co vám dle tebe chybělo v sérii proti Tatranu?

Za mě tuto sérii rozhodly zkušenosti, které byly více na straně Tatranu. Ten má sice taky mladý tým, ale přece jen odehrál více těžkých zápasů a má více zkušenosti v play-off. Druhým rozhodujícím faktorem za mě byly naše nepovedené vstupy do zápasu. Zejména v Praze, ve třetím a čtvrtém zápase, jsme brzo prohrávaly a to už se pak těžko dohánělo. 

 Ženy stavěly hodně na mladých juniorkách, jaké jsou podle tebe vyhlídky do budoucna?

Už pár let se ukazuje, že mládežnické kategorie v Olomouci jsou na vysoké úrovni. Naše juniorky, které pravidelně nastupují za ženy, jsou toho krásným příkladem. I přes svůj mladý věk prokazují na hřišti velký přehled a zkušenosti např. z juniorské reprezentace. Jsem moc ráda, že je v týmu máme a jen doufám, že tomu tak bude i nadále. Pokud kádr zůstane podobný, tak si troufám říct, že můžeme znovu bojovat o čtvrté místo.

 V týmu patříš k těm nejzkušenějším, cítíš tlak na svoji osobu a vidíš se v podobě mentorky pro ostatní spoluhráčky?

Nějaký velký tlak určitě necítím, přece jen už mám “něco“ odehráno a naučila jsem se s tím na hřišti pracovat. Holkám se snažím předávat zkušenosti, pomáhat jim, když se na hřišti necítí ve své kůži a “ naučit je“ zdravému sebevědomí na hřišti

Jak se těšíš na letní přípravu?

Mně osobně letní příprava nevadí, takže nemám důvod se netěšit. Těším se hlavně na to, jak budu zase více s holkama a budeme spolu trávit více času. Letní příprava je náročná, ale každá se potom alespoň těšíme na halový trénink, který se občas objeví i na začátku letní přípravy.