Historie

Vůbec první zmínka o klubu se objevila v roce 2001, kdy florbalový klub FBS Olomouc vznikl a současně se stal členem České florbalové unie (ČFbU). Už o pět let později, tedy v roce 2006 se ženský A tým probojoval do extraligy a klub tak slavil první velký úspěch. V roce 2009 navázal olomoucký florbalový klub spolupráci s Domem dětí a mládeže (DDM) v Olomouci u nejmladších dětí. 

V roce 2010 dosáhl tým ženské extraligy nejlepšího výsledku, když vybojoval čtvrté místo v této soutěži.  Ve stejném roce se v Olomouci konalo Mistrovství světa juniorek. Rok 2012 přinesl změnu ve vedení klubu a nastartoval se proces několika změn a klub dostal novou grafickou identitu změnou loga. V roce 2013 se stala firma TEMPISH novým generálním partnerem kluku. V roce 2014 byla vypracována první sportovní koncepce.

V roce 2015 se vedení klubu podařilo obsadit pozici šéftrenéra mužské části. Stejný rok navíc znamenal pro ženský tým další účast v play-off. Vůbec poprvé bylo uspořádáno vánoční punčování se sledge hokejisty SOHO Kohouti Olomouc. V univerzitní UP hale proběhl extraligový zápas, kde se naše ženy setkaly s týmem TATRAN OMLUX Střešovice. Naše děvčata vyhrála a zároveň jsme získali rekord v počtu návštěvníků na základní kolo. Zápas navštívilo 733 diváků. V rámci organizace velkých akcí jsme uspořádali SOUBOJ MĚST - jednodenní akci, kde se postupně setkaly dívčí a ženský týmy družstev FBC Ostrava a FBS OLOMOUC.

V roce 2017 Olomouc zažila další setkání se světovým florbalem - EFT 2017 (Euro Florbal Tour žen). Poslední velkou akcí, kterou náš klub spolupořádal, bylo Finále poháru České pojišťovny v roce 2019 opět na hale univerzity Palackého.

V roce 2019 se náš klub přidává mezi kluby s profesionální strukturou. Máme 2 pracovníky, kteří pracují pro klub na pozici šéftrenér a sekretář. V covidovém roce 2020 klub realizuje online tréninky pro své členy a managment klubu nechal vypracovat novou grafickou identitu a klubové hodnoty FÉROVĚ - BOJOVNĚ - SPOLEČNĚ

V roce 2021 klub oslavil 20 let. Klub v tomto roce také zahájil spolupráci se základními školami a pravidelně v nich organizuje kroužky. V rámci podpory vybraných neziskových organizací klub uspořádal první benefiční utkání, na kterém probíhala i peněžní sbírka.

V roce 2022 klub zaznamenal historické úspěchy v ženské složce na celorepublikové úrovni. Juniorkám se podařilo stát mistryněmi ligy a dorostenky se staly vícemistryněmi. 

V roce 2023 klub eviduje přes 450 aktivních členů a také se rozšířil o dalšího zaměstnance. Klubu se podařilo rozšířit spolupráci s mateřskými školami pořádáním náborových akcí. Juniorkám se opět podařilo umístit mezi nejlepšími týmy republiky a obsadily krásné 2. místo. Dorostenky také obhájily 2. místo. Starším žákům se podruhé v řadě podařilo dostat na mistrovství republiky, kde obsadili konečné 5. místo. Po ukončení sezóny klub pro své členy uspořádal kulturní událost - FBS ples.