Hanáci uzavřeli základní část vysokým vítězstvím

Základní část Divize je u konce. Olomouc jí zakončila se stejným soupeřem, se kterým jí otevřela. Slavkov i tentokrát porazila, navíc nyní ještě vyšším rozdílem, a Divizi ovládla s 61 body.

FBC DESTILA SLAVKOV – FBS OLOMOUC 3:10 (2:4, 1:4, 0:2)

Branky: 2. Dominik Horák, 11. Lukáš Martínek, 34. Radim Fila - 4. Tomáš Jelínek, 14. Kryštof Novák, 17. Jakub Godla, 20. Tomáš Jelínek, 25. Tomáš Skoupil, 28. Tomáš Jelínek, 31. Jiří Dolejší, 39. Tomáš Jelínek, 52. Matěj Pecha, 60. Tomáš Jelínek
Zásahy brankářů: Ondřej Horák 25 - Martin Navrátil 10, Jan Blecha 8
Rozhodčí: David Zástřešek – Jan Kouba
Vyloučení: 2:0, využití: 0:1;
Diváci: 68

Poslední zápas Olomouce v základní části neměl dobrý start. Soupeř vsítil úvodní branku už v průběhu druhé minuty. Naštěstí Tomáš Jelínek o dvě minuty později dokázal využít zmatků před brankou soupeře a ráznou střelou vyrovnal stav. Následovala však další soupeřova trefa. Na tu odpověděl o čtyři minut později Kryštof Novák. Pak už dokázal po souboji před brankovištěm otočit Jakub Godla, a po skvělém pasu Tomáše Skoupila dokázal od pravého mantinelu ještě před pauzou přidat druhý zásah Jelínek.

Druhá část začala faulem soupeře. Ten potrestal kapitán Skoupil, který si našel volný míček před brankou z dorážky. Po něm zkompletoval hattrick Jelínek, a na 2:7 těsně po polovině hrací doby usměrnil stav Jiří Dolejší. Soupeř pak mohl snížit z trestného střílení, Radim Fila to ale nezvládl. Stejný hráč ovšem o minutu a půl později nakonec snížil ze hry, na což ale po dalších pár minutách zase opověděl Jelínek, který po obkroužení branky přidal už čtvrtou trefu.

Olomouc do poslední části udělala změnu v brankovišti, Martina Navrátila vystřídal Jan Blecha. V 51. minutě se prosadil Matěj Pecha, a v poslední minutě přidal pátou branku Jelínek, když si Olomouc zkoušela hru bez brankáře v šesti. Hanáci ve Slavkově zvítězili 3:10. "Jsme rádi, že jsme zvládli i poslední utkání základní části. První z cílů, který byl stát se vítězem naší Divize, máme splněný. Teď už se soustředíme pouze na vrchol sezóny a splnění dlouhodobého cíle," komentoval zápas vedoucí týmy Daniel Tichý. Divizní skupinu FBS vyhrálo s celkovým ziskem 61 bodů z 66 možných, a jen se dvěma prohrami, jedna navíc přišla až po uplynutí základní hrací doby.