Ženy vrací sérii zpět na Tatran, Olomouc před domácí kulisou zvítězila 4:3

Pro olomoucké ženy nebyl krok zpět. Za stavu 1-3 na zápasy vstoupila Olomouc do pátého čtvrtfinálového utkání. Oproti všem duelům v sérii se domácím povedlo vyhrát první třetinu. Celkově si Olomouc vytvořila dostatečný náskok, který Tatran nedokázal ani závěrečným tlakem vymazat.

FBS Olomouc - PSN Tatran Střešovice 4:3

branky: 16. Tereza Reimerová, 38. Valentýna Zerzánová, 40. Valentýna Zerzánová, 54. Eliška Pešavová - 46. Nikola Hermannová, 54. Linda Fuchsová, 59. Linda Fuchsová; rozhodčí: Lukáš Ležák - Martin Ležák; vyloučení: 3:2; využití: 2:1; diváků: 154; zásahy brankářů: Klára Hodulíková 22 - Monika Šolleová 11; po třetinách: 1:0, 2:0, 1:3

Hned v úvodní třetině si Tatran připravil několik šancí, ale ani přes dvě přesilové hry si nedokázal připsat na svoji stranu první branku. Naopak Olomouci stačily čtyři střely na branku k tomu, aby se dostala do vedení. Reimerová se otočila na středu a vymetla pavučinu v pravém horním rohu.

Ve druhé třetině byla aktivnější domácí Olomouc. Soupeřky přestřílela 8-3. Navíc dokázala přidat dvě branky, obě padly v přesilové hře a obě šly po stejné ose Vaculová – Zerzánová, kdy druhá zmíněná skórovala. Nejdříve prostřelila z poloviny hřiště vše, co jí stálo v cestě. A na puntík stejnou ranou navýšila vedení domácích na 3:0.

Tatran se začal prosazovat až ve třetí části. V šesté minutě využila přesilovku Hermannová. O osm minut později atmosféra na olomoucké Čajkaréně zhoustla, když Fuchsová využila standardní situaci. Hned v následujícím střídání si však Olomouc vzala dvoubrankové vedení zpět. Fuchsová sice ještě minutu před koncem snížila na 4:3. Zbytek zápasu si však Olomouc pohlídala a připsala druhý bod.

Série se přesouvá do Prahy, zápas se odehraje v pátek 15.3. od 20:15 ve Sportovním centru Řepy