Ženy v Praze žádnou výhru neukořistily, nedělní klání prohrály 1:5

Druhý čtvrtfinálový víkend ženám nevyšel. Po sobotní prohře přišly o vedení v sérii a v neděli chtěly situaci dorovnat, avšak soupeř měl herní převahu a vyhrál 5:1.

PSN Tatran Střešovice - FBS Olomouc 5:1

branky: 5. Kateřina Vachudová, 15. Barbora Lovíšková, 19. Lucie Želízková, 33. Karolína Bláhová, 41. Lucie Vernerová - 22. Anežka Pěnkavová; rozhodčí: Václav Patera - Nikola Staňková; vyloučení: 2:2 + Gabriela Vaculová OS; využití: 1:0; diváků: 132; zásahy brankářů: Monika Šolleová 17 - Hana Kuchařová 9; po třetinách: 3:0, 1:1, 1:0

Olomouc stejně jako v sobotním zápase nezvládla úvodní třetinu. V páté minutě se za domácí Tatran prosadila Vachudová. V minutě patnácté se hráčky v červenočerném prosadily podruhé. Lovišková vystřelila z dálky a díky teči jedné z obránkyň míček zapadl za záda Kuchařové. Ke konci třetiny se Tatran dočkal své první branky v přesilové hře. Seemanová našla Želízkovou a ta střelou z první rozvlnila síť.

Olomouc našla odpověď ve druhé minutě prostřední části. Pěnkavová unikla přes tři čtvrtiny hřiště a trefila se přesně nad nohu. Poté se však prosazovaly už jen hráčky Tatranu. Na 4:1 navýšila vedení Karolína Bláhová. Dvě minuty před koncem třetiny obdržela osobní trest Gabriela Vaculová a tím oslabila svůj tým.

59 sekund po začátku poslední třetiny se opět prosadily domácí, konkrétně Lucie Vernerová. Olomouc se snažila se zápasem něco udělat, ale v neděli to prostě nebyl správný den pro obrat. Další zápas čeká ženy ve středu!

Komentář Radka Řeháka: „Domácím dáváme náskok a pak je to těžké. Dobýváme Tatran a domácí pak trestají naše chyby. Výsledek odvedené hře neodpovídá, ale na to se v playoff nehraje. Nás čeká ve středu další zápas a my se popereme o druhé vítězství v sérii“