Ženy si jednoznačně poradily s Bulldogs, juniorky v brankově skromném utkání byly úspěšné.

O víkendu hrály obě ženské složky. V sobotu odcestovaly juniorky do Prahy, kde se utkaly s Tatranem. V utkání padly pouze tří branky, olomoucké juniorky však dokázaly vstřelit o branku víc než soupeřky a ukořistily důležité tři body. Ženy v přímém souboji o čtvrté místo porazily Brno, zápas rozhodla až dominantní poslední třetina.

Bulldogs Brno 2:7 FBS Olomouc

branky: 35. Tereza Pešková, 49. Tereza Pešková - 1. Veronika Mrázková, 32. Gabriela Vaculová, 43. Eliška Pešavová, 45. Valentýna Zerzánová, 52. Lucie Cholinská, 57. Tereza Reimerová, 60. Barbora Suchánková; rozhodčí: Jana Lišková - Monika Zamazalová; vyloučení: 2:2; využití: 0:1; diváků: 140; zásahy brankářů: Karolína Krištofová 37 - Klára Hodulíková 48; po třetinách: 0:1, 1:1, 1:5

Pro oba týmy velmi důležité utkání, zatímco Bulldogs bojují o první čtyřku, tak Olomouc ji brání. Naštěstí pro nás se Mrázková hned v první minutě utkání prodrala s míčkem až před brankářku a k pravé tyči procedila míček do sítě. Za velké podpory olomouckých ultras šel zápas dál, oba týmy si připsaly po jedenácti střelách, obě brankářky však podaly kvalitní výkon a nedovolily změnu skóre.

V 11. minutě druhé třetiny potrestala olomoucká pětice brněnské vyloučení. Lucie Cholinská si vzala míček za branku, vyčkala na náběh Vaculové a ta střelou z první pověsila míček pod břevno. Buldočky však dokázaly odpovědět velmi rychle, po třech minutách se prosadila Pešková. Olomouc dokázala ještě odbránit oslabení, což jim dodalo sebedůvěru do poslední dvacetiminutovky.

Do poslední části zápasu vstoupila Olomouc jak nejlépe mohla. Mrázková našla volnou Pešavovou, tu sice brankářka vychytala ale na dorážku byla krátká a Olomouc se opět vrátila do dvoubrankového vedení. To navýšila o dvě minuty později Zerzánová. Domácí ještě dokázali vykřesat jiskru naděje, když se ve 49. minutě prosadila Pešková. Naději brněnských ale brzo utnula Cholinská, která si tak připsala osmnáctou branku v soutěži. Vedení ještě dokázala navýšit Reimerová a kompletně ukončila utkání sedmou olomouckou brankou Barbora Suchánková.

Ženy tímto utkáním ubránily čtvrté místo a vytvořily si náskok tří bodů a to dokonce s jedním zápasem k dobru.

Tatran Střešovice - FBS Olomouc 1:2
branky: 17. Kamila Prokůpková - 5. Kateřina Stoklásková, 32. Nikola Krupičková; rozhodčí: Artem Zolotar - Filip Novák; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 46; zásahy brankářů: Veronika Novotná 13 - Kristýna Keclíková 16; po třetinách: 1:1, 0:1, 0:0

Pohled na utkání juniorek poskytl trenér Ondřej Čoček:

"Do Prahy jsme odjížděli v oslabené sestavě, pouze se třemi obránci, takže v obraně musely zastoupit hráčky z ofenzivy… Vstup do zápasu se nám povedl, hráli jsme na míčku a v páté minutě Katka Stoklásková otevřela skóre. Hra se vyrovnala, my se snažili o kombinaci a rozehrávku z obrany, naopak Tatran neustále hnal tempo zápasu výš a výš. V patnácté minutě Vája Zerzánová, Verča Mrázková a Katka Stoklásková předvedly nádhernou akci na jeden dotek, ta ale bohužel ke gólu nevedla. Soupeř nás o dvě minuty později potrestal, po špatné komunikaci našich obránkyň srovnala zcela volná Prokůpková.

Ve druhé třetině se rychlost ještě zvýšila a na úzkém hřišti Tatranu nebylo moc prostoru pro kombinaci. Dařilo se nám eliminovat útočné choutky soupeřek, které dirigovala zkušená Soukupová a tak vyložených šancí k vidění moc nebylo. Ve 27 minutě jsme šli do oslabení po vyloučeni Gabči Vaculové, ale ve hře ve čtyřech patříme mezi absolutní špičku soutěže a Tatran jsme k ničemu nepustili, naopak v 32 minutě si Nikča Krupičková vzpomněla na pokyny trenérů o přestávce, nahodila míček stylem “Kača Čoča” snad z 25ti metrů na branku a překvapila golmanku domácích 2:1 pro nás!

V poslední třetině palubovka připomínala bojiště z první světové, holky se rvaly o každý metr, z naší strany šlo o ukázku precizní defenzivní práce celého týmu a snahu být nebezpeční dopředu za každé situace. Tatranským hráčkám pomalu začínaly docházet síly, ale nic nevzdávaly, ve 48. minutě vychytala Týna Keclíková Soukupovou, která ani natřikrát nedokázala dotáhnout samostatný únik. Reagovali jsme stažením hry na dvě lajny, Nikča Krupičková mohla rozhodnout, ale zvonila jen tyčka. V závěru jsme hráli přesilovku, soupeř se snažil vyrovnat při power-play, ale my si hektický závěr zkušeně pohlídali."

Juniorky díky výhře přeskočily Tatran a jsou na čtvrté pozici. Mají stejně bodů jako třetí Vítkovice, ale o dva odehrané zápasy méně. Druhé Bohemians mají o pět bodů více, ale o tři odehrané zápasy více.