Ženy si druhou čtvrtfinálovou výhru nepřipsaly, v neděli je čeká televizní reparát

Olomoucké ženy bojují s Tatranem Střešovice ve čtvrtfinálové sérii. Olomouc se jako první dostala do vedení výhrou minulou sobotu, v neděli však podlehla v prodloužení. Série se přesunula do Prahy, kde se Olomouci nepodařilo zvítězit a tak prohrává v sérii 1-2. V neděli odehrají od 15:00 čtvrtý zápas série.

PSN Tatran Střešovice - FBS Olomouc 4:2

branky: 2. Kateřina Seemannová, 3. Kateřina Vachudová, 23. Lucie Krýslová, 26. Linda Fuchsová - 33. Lucie Cholinská, 36. Tereza Reimerová; rozhodčí: Barbora Beranová - Lucie Hejnová; vyloučení: 3:3; využití: 0:2; diváků: 121; zásahy brankářů: Monika Šolleová 12 - Klára Hodulíková 9; po třetinách: 2:0, 2:2, 0:0

Olomoučtí fanoušci na tatranské hale museli být na začátku utkání zklamaní. Hned ve třetí minutě zápasu totiž vedl domácí Tatran 2:0. Jako první se prosadila z před brankového prostoru Seemanová, její počínání z podobné pozice zopakovala Vachudová. Ženy FBS vyprodukovaly pouze 3 střely na branku, které vychytala Šolleová bez větších obtíží.

Ani úvod prostřední části se Olomouci nepovedl. Po pěti minutách svítilo na tabuli skóre 4:0. Olomoučtí fanoušci se mohli radovat až ve 33. minutě, když přesilovku využila Lucie Cholinská. O tři minuty později využila druhou přesilovou hru Terka Reimerová. Utkání se těmito brankami divácky hodně zatraktivnilo. Olomoucké hráčky se totiž dostaly zpátky do utkání a v poslední dvacetiminutovce dokázaly Tatran dokonce přestřílet. Žádná ze střel ale neskončila za brankovou čarou a tudíž utkání skončilo 4:2 ve prospěch Tatranu.

V neděli čeká ženy reparát v SC Řepy. Tento duel bude mít navíc punc televizního utkání, které nabídne nový sportovní kanál SPORTY TV.

Utkání se odehraje v neděli 10.3. v 15:00 ve sportovní hale Řepy! Můžete ho sledovat přímo na hale nebo na novém sportovním kanále SPORTY TV.

PSN TATRAN STŘEŠOVICE

Tatranu se v sérii povedlo 8 branek vstřelit a 9 jich obrdžet. V sobotním utkání hrál Tatran Střešovice tři přesilové hry a žádnou nevyužil. Naopak bránil tři oslabení a dvakrát inkasoval. V čem byly tatranské hráčky dominantnější je úspěšnost střelby, v sobotu každá třetí střela skončila v brance. Vachudová, Bláhová a Seemanová zaznamenaly v sérii tři kanadské body.

FBS Olomouc

Olomouc vstřelila 9 branek a 8 jich obdržela, bohužel pozitivní skóre neznamená vedení v sérii. Velkou zbraní jsou přesilové hry, které využily hned z 50 %, v oslabení je Olomouc dokonce bezchybná. Nejproduktivnější hráčkou v playoff je Gabriela Vaculová se čtyřmi body.