Související zápas

FBS Olomouc
ChodovOlomouc
5:3(1:1,2:0,2:2)
včera v 14:00 @ SH Jižní Město, ČEZ Extraliga, 2. kolo
1139_20260316_091957.jpg

Ženy sahaly na Chodově po vyrovnání, domácí rozhodly v samotném závěru

Florbalistky FBS Olomouc ve druhém utkání na půdě Chodova dlouho držely nadějný výsledek a ve třetí třetině se dokázaly přiblížit na rozdíl jediné branky. Domácí celek ale rozhodl gólem několik sekund před koncem a zvítězil 5:3.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FBS Olomouc 5:3 (1:1, 2:0, 2:2)

Branky: 4. Klára Jiříková, 24. Kristína Belicová, 26. Nikola Pieczonková, 55. Nikola Štekerová, 60. Karolína Mezerová - 11. Veronika Mrázková, 44. Gabriela Vaculová, 57. Gabriela Vaculová
Rozhodčí: Klára Svobodová - Ngoc Mai Tran
Vyloučení: 2:1; využití: 0:0
Diváci: 102
Zásahy brankářek: Eliška Svrčková 9 - Hana Kuchařová 17

Druhé utkání mezi Chodovem a Olomoucí nabídlo od úvodu velmi bojovný a vyrovnaný florbal. Domácí celek sice vstoupil do zápasu lépe a už ve 4. minutě otevřela skóre Klára Jiříková, Hanačky se ale dokázaly rychle oklepat a postupně se začaly dostávat více do hry.

Vyrovnání přišlo v 11. minutě, kdy se po přihrávce Nikoly Krupičkové prosadila Veronika Mrázková. Olomouc následně dobře pracovala v obranné fázi a několikrát zahrozila také směrem dopředu. První třetina tak skončila nerozhodně 1:1.

Druhá část přinesla více brankových situací na straně domácího celku. Chodov nejprve ve 24. minutě znovu poslala do vedení Kristína Belicová a jen o dvě minuty později navýšila náskok Nikola Pieczonková. Olomouc se snažila reagovat aktivním napadáním i rychlými přechody do útoku, brankářka Svrčková ale několik nebezpečných pokusů zlikvidovala. Po dvou třetinách tak domácí tým vedl 3:1.

Ve třetí třetině Olomouc přidala na aktivitě a snažila se s výsledkem ještě něco udělat. Ve 44. minutě snížila Gabriela Vaculová po kombinaci s Kateřinou Macigovou a hostující tým se znovu dostal na dostřel jediné branky. Chodov však dokázal odpovědět v 55. minutě, kdy se prosadila Nikola Štekerová.

Hanačky se ale nevzdaly. Po oddechovém čase se Olomouc vrhla do útoku a v 57. minutě znovu snížila Gabriela Vaculová, tentokrát po přihrávce Natalie Hurníkové. Hostující celek se v závěru snažil vyrovnat a vytvořil si tlak před domácí brankou. Rozhodující moment ale přišel na druhé straně. Osm sekund před koncem utkání zpečetila výsledek gólem do prázdné branky Karolína Mezerová.

Olomoucké florbalistky tak na půdě Chodova odehrály velmi bojovné utkání, ve kterém dlouho držely nadějný výsledek a ve třetí třetině sahaly po zdramatizování série. Domácí favorit však nakonec v samotném závěru potvrdil svou kvalitu a připsal si vítězství 5:3.