522_20231121_121459.jpg

Ženy i přes prohru udržely čtvrté místo, o víkendu si připsaly tři body

Náročný víkend mají za sebou obě ženské kategorie, kdy jak juniorky, tak ženy odehrály dva zápasy. Ženy v pátek jely do Třince, v neděli se utkaly s Vítkovicemi. Páteční utkání bylo z herního hlediska jednoznačné, ale výsledkově to byla bitva. V neděli se opakoval scénář z prvního kola, kdy Olomouc opět nenašla recept na Vítkovickou obranu.

FBC Intevo Třinec - FBS Olomouc 2:4

branky: 9. Petra Bieleszová, 31. Klára Portešová - 15. Gabriela Vaculová, 26. Lucie Cholinská, 34. Alina Zelena, 49. Valentýna Zerzánová; rozhodčí: Martin Müller - Michal Nehera; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 221; zásahy brankářů: Martina Szwanczarová 25 - Nikola Dlouhá 9; po třetinách: 1:1, 1:2, 0:1

Olomouc šla do utkání jako velký favorit, překvapivě však v 9. minutě lovila míček ze sítě, když se prosadila Petra Bieleszová. Olomoucké ženy se inkasovanou brankou nabudily a navyšovaly tlak, ze kterého vytěžily vyrovnání. Tereza Reimerová vystihla rozehru soupeře, její střelu ještě obrana srazila, na dorážku Gabriely Vaculové ale byl Třinec krátký a bylo srovnáno!

Úvod druhé části zachytila Olomouc lépe, prosadila se nejlepší střelkyně týmu Lucie Cholinská. Třinec i přes málo střel dokázal být velmi produktivní, šestá střela na bránu zapadla do sítě. Olomouc si vedení vzala zpět ve 34. minutě, když si smolnou vlastní branku vstřelila třinecká Alina Zelena.

Třetí třetina byla velmi vyhrocená, mnoho branek však nenabídla. Vedení zapečetila čtvrtou olomouckou brankou mladá Valentýna Zerzánová. I přes hru bez brankáře ze strany domácích dokázala Olomouc udržet vedení a připsala si tři body.

Komentář trenéra Radka Řeháka:

„Nemohli jsme se do utkání dostat hlavou, domácí Třinec zahrál dobře. V první třetině jsme doplatili na naši produktivitu, kde jsme měli dost šancí. Druhou třetinu jsme zachytili dobře, ale pak jsme opět trochu polevili. Když jsme dali čtvrtou branku tak jsme se trochu uklidnili a zápas se pak spíš dohrával.“

1. SC TEMPISH Vítkovice - FBS Olomouc 4:0

branky: 25. Michaela Šponiarová, 34. Šárka Staňková, 34. Vendula Maroszová, 56. Michaela Kubečková; rozhodčí: Radim Sýkora - Miroslav Tkáč; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 112; zásahy brankářů: Nikola Příleská 7 - Klára Hodulíková 14; po třetinách: 0:0, 3:0, 1:0

Zápas s Vítkovicemi rozhodla druhá třetina. V první třetině nepadla jediná branka.

Ve druhé třetině se pytel s brankami roztrhnul, pouze ale ze strany domácích. Brankový účet otevřela Michaela Šponiarová ve 25. minutě. O deset minut později odskočily Vítkovice o dvě branky, prosadila se Staňková. Hned v dalším střídání se prosadila Maroszová a Vítkovice držely otěže pevně v rukou.

Olomouc ani ve třetí třetině nenašla recept na vítkovickou obranu a zůstala tak již šestou třetinu v řadě proti Vítkovicím na nule. Domácí dokázali vstřelit ještě jednu branku v posledních minutách a upravili skóre na konečných 4:0.

Komentář trenéra Radka Řeháka:

„Nastavili jsme si nějaký plán, ten se nám dařilo prvních deset minut dobře držet. Nechtěli jsme Vítkovicím půjčit míček, což se nám podařilo. Pak jsme ale byli lehce naivní a netrpělivý, Vítkovice dali první branku ze standartky, kterou jsme špatně pohlídali. Měli jsme nějaké šance, párkrát jsme trefili tyč, ale bez branky nemůžeme vyhrát.“