Ženské kategorie válely! Juniorky zvítězily o 22 branek. Soupeře drtily i dorostenky a rezerva

O L O M O U C – Devět kategorií se pustilo do bojů o další body v uplynulém týdnu. Nejlepší výsledky zaznamenaly ženské kategorie, ovšem zadařilo se taky například juniorům.

Muži C

Mužské „céčko“ o tomto víkendu sehrálo dva zápasy. Nejdříve se mu postavili Kanibalové z Lipníka. Ti šli v první třetině do vedení, Tomáš Doubek ale naštěstí do konce periody srovnal. V té druhé se Olomouci povedlo zápas obrátit hned třemi brankami. Poslední část byla dost vyrovnaná a taky gólově nejproduktivnější. Tři góly padly do domácí, dva do hostující branky. Olomouc tak celkově zvítězila výsledkem 7:4.  V druhém duelu se potom Olomoučané utkali s rezervou SK K2. Velmi vyrovnaný zápas nabídl tři vyrovnané třetiny, které všechny skončily výsledkem 1:1, a utkání tedy remízou 3:3.

Junioři A

Juniorka se tentokrát dostala jen do jednoho zápasu, kdy k němu vyjela do Otrokovic. Tamní Panthers nebyli zrovna soupeřem, se kterým by se hráči FBS museli bát o výsledek. Olomoučtí junioři šli do vedení 2:0, soupeř ale dokázal vyrovnat. Především díky povedené druhé třetině ale hosté dost výrazně odskočili, otrokovický brankář lovil ze sítě šest míčků. Poslední třetina dopadla výsledkem 4:1 a Hanáci zvítězili 12:3.

Junioři B

Rezerva juniorky měla v plánu zápasy dva. Ty se jí ale vůbec nepovedly. Nejprve podlehla Uničovu, kdy soupeř celý zápas kontroloval a FBS se prosadil až necelé tři minuty před koncem. Byla to taky jeho jediná branka, duel dopadl výsledkem 1:3. Vítězný konec nemělo ani utkání s Přerovem. Bylo ale mnohem zajímavější. Vojtěch Waic poslal svůj tým do vedení a následně srovnával poté, co soupeř stav překlopil. Ve 30. minutě se FBS znovu dotahoval zásluhou Kryštofa Brzobohatého. Pak už ale hosté odskočili do tříbrankového vedení, které 29 sekund před koncem korigoval Jakub Vavrečka.

Starší žáci A

Kategorie starších žáků měla také v programu pouze jedno utkání. V Šumperku se jako domácí postavila tamnímu Asperu. Ten šel již v sedmé minutě do vedení 2:0, které ale ještě do přestávky dokázali stáhnout Jan Slavík a Vojtěch Mádr, a zápas vyrovnali. V další části bylo dění podobné. Soupeř zvýšil o dvě branky, domácí se dotáhli. Poslední třetina už ale byla ze strany šumperského týmu mnohem povedenější. Skončila výsledkem 1:3 a zápas výsledkem 5:7.

Mladší žáci 2010

Nejmladší florbalisté, kteří tento týden za FBS nastoupili, sehráli klasický hrací den, který čítal čtyři mače. Nejprve se postavili Lutínu a jeho Tornáda přehráli výsledkem 5:2. Následně pak rozmázli Pantery z Přerova 11:2. Proti Lipníku se jim ale nezadařilo, podlehli mu 7:3. V posledním zápase se zrodila remíza 2:2 s týmem Mohelnice U12.

Ženy B

Po dvoutýdenní odmlce si zahrála také rezerva žen. Ta nejprve bojovala proti Spartaku Bílovec. Spartak šel do vedení v první třetině dvakrát. Druhá třetina přinesla srovnání, a tak se muselo rozhodnout až v poslední dvanáctiminutovce. V ní Olomoucké hráčky soupeře přestřílely a nakonec vyhrály těsně 5:4. Proti Rožnovu to už tak těsné nebylo. Sršnice nekladly moc velký odpor. Olomoučanky si vytvořily v průběhu zápasu vedení 6:0. Rožnov vstřelil jen jednu branku 3 minuty před koncem zápasu.

Juniorky

Neskutečnou kanonádu zažil tým juniorek. Přitom skóre odšpuntovala Eva Řeháková až v šesté minutě. Nakonec ale dokázaly domácí florbalistky přihodit během úvodní periody ještě 5 gólů. Celkem deset úspěšných tref pak nabídla druhá část, a ta poslední dalších šest. FBS zasypal soupeře neuvěřitelnými 87 střelami v průběhu celého duelu a soupeři pak naopak dovolil pálit pouze čtyřikrát. Zápas skončil výsledkem 22:0.

Dorostenky

Dorostenky minulé dva týdny nehrály. Jejich zápas s Třincem byl kontumován a další týden měly pauzu. Nyní sehrály hned dva duely. A ty byly z Olomoucké strany parádní. Holky si nejprve vyšláply na ČPP z Ostravy. Lucie Zaoralová dokázala vsítit už po jedenácti sekundách. Její spoluhráčky ji potom doplnily dalšími brankami. Poslední třetinu vyhrály dokonce 5:0 a celý zápas pak celkově 9:0. Ještě lepší výkon předvedly následně s Havířovem, který porazily 10:0.

Mladší žákyně

Poslední kategorií, která hrála v tomto týdnu, byla kategorie mladších žákyň. Ta měla v plánu dokonce čtyři zápasy. Mladé florbalistky nejprve porazily Lutín 4:1. O jednu branku více vstřelily Kopřivnici a vyhrály 5:1. S ČPP následně remizovaly v ofenzivním mači 7:7. Poslední zápas jim ale moc nevyšel, když podlehly Hranicím 2:8.