Víkendové souboje patřily hlavně rezervám

Celkem pět dalších kategorií se vydalo do víkendových klání. Tentokrát hrály hlavně rezervy, které byly vesměs úspěšné. Přípravka pak vyhrála všechny čtyři své zápasy, zatímco mladší žákyně podlehly dvěma ostravským celkům.

Muži B

Rezerva mužů se až v posledním lednovém týdnu pustila do prvních soutěžních utkání. Nejdříve ji prověřil Kostelec na Hané. A bylo to velice vyrovnané utkání. Ve třetí minutě skóre otevřel Martin Ambrož. Kostelec v sedmé minutě vyrovnal, ale hosté vstřelili v dalších dvou minutách dvě branky, které měli na svědomí Tomáš Pírek a znovu Ambrož. Ovšem domácí ještě jednou srovnali a na počátku druhé periody dvěma góly stav rychle otočili ve svůj prospěch. Naštěstí do pauzy přišla ještě Olomoucká smršť. Pírek skóroval dvakrát, přidal se i Jan Roletzky. V poslední třetině definitivně vítězství potvrdil Kryštof Brzobohatý. Kostelec už jen jednou snížil a prohrál 5:7.

Ještě těsnější byl duel s Beer Boys TJ Libina. Ačkoliv měla Olomouc do utkání velice dobrý vstup, zápas postupně ztratila, hlavně v poslední třetině. Pírek poslal tým do vedení už po osmdesáti sekundách, soupeř rychle snížil, ale pak se postupně trefil Tomáš Hruška a dvakrát Roletzky. Sedm sekund před koncem první části snížil na 2:4 oponent. Ten se pak přiblížil z počátku prostředního dějství už na rozdíl jediné branky, jenže Hruška i Roletzky se trefili znovu, a i po snížení Libiny si FBS po druhém dějství stále držel dvoubrankový náskok. Poslední část ale byla ze strany hostů katastrofální. Jedinou jejich branku vstřelil Brzobohatý, zatímco domácí celek se trefil hned čtyřikrát, a nakonec tak zvítězil 8:7.

Dorostenci B

Rezerva dorostenců už letos jednou hrála. Tento víkend byla ale úspěšnější. Nejdříve se jí do cesty postavilo „béčko“ Asperu. Olomouc ale zápas kontrolovala. Za stavu 0:2 se domácím podařilo jednou snížit, ale Kryštof Novák definitivně rozhodl a podtrhl výhru 3:1. Zajímavější byl duel s Litovlí. Olomoučtí se dostali do dvoubrankového náskoku, pak se oba týmy ve skórování čtyřikrát vystřídaly. Z počátku druhé periody už hosté vedli o tři góly, ale Litovli se povedlo ještě do konce dvanáctiminutovky snížit na 4:5. V poslední části se trefily dvakrát oba týmy. Ve 31. minutě domácí tým dokázal srovnat na 6:6, ale Jakub Hoferek nakonec rozhodl sedmnáct sekund před závěrečným hvizdem.

Přípravka 2014

Nejmladší florbalisté se o víkendu dostavili na první turnajový den v roce 2023. Nejdříve se utkali s Mohelnicí, kterou jednoduše přehráli výsledkem 8:2. Následně si poradili s Přerovem U7 Blue, který porazili vysoko 11:0. Nejvyrovnanější byl zápas s Prostějovem, který skončil výhrou 4:1. Vysoké nakonec bylo i vítězství v posledním měření sil, které se uskutečnilo proti Přerovu U6 White. Zápas skončil 16:2.

Ženy B

Taktéž rezerva žen se dostavila k prvním duelům v letošním roce. Nejdříve poměřila síly s Asperem. Ten vyhrál první třetinu 2:0. Pak už ale převzala otěže Olomouc. Jana Cholková vstřelila první gól FBS, soupeř ještě jednou navýšil, ale to bylo už naposledy. Olomoučanky pak skórovaly v rámci druhé periody ještě dvakrát a stejně tak se jim zadařilo i v poslední části. Nakonec tak zvítězily 5:3. Následoval duel s Frýdkem-Místkem, který byl celý v režii Hanaček. Přestože se v první třetině netrefil ani jeden z týmů, následně už Olomouc skórovala dvakrát a v poslední třetině třikrát, takže nakonec vyhrála 5:0.

Mladší žákyně

Další turnajový den měly o víkendu v programu také mladší žákyně. Ty se nejdříve utkaly s Přerovem, který jasně přehrály. Duel skončil výsledkem 10:4. Pak bohužel podlehly Vítkovicím 3:12. Následně se jim zadařilo s Kopřivnicí, kterou porazily 8:6. Ale ani druhý ostravský celek jim nedal šanci. S FBC ČPP Ostravou prohrály 5:10.