Víkend přinesl zajímavé zápasy ostatních kategorií

Kromě play-off či play-up elitních týmů dohrávaly o víkendu ligy a turnajové dny také různé další kategorie. Tentokrát jich bylo hned osm, povětšinou těch mladších. Komu se dařilo nejvíc?

Muži B

Po delší době měla rezerva mužů hrací víkend. Utkala se se dvěma soupeři. Nejdříve ji prověřili Cannibals z Lipníku, kteří šli po necelých třech minutách do vedení 2:0. Pak ale vstřelil dva góly Petr Kořenek a odstartoval kanonádu. Olomouc se dostala postupně až do vedení 6:2. Pak domácí znovu dvakrát snížili. Následně se oba týmy trefily ještě jednou a Olomoučtí vyhráli 7:4.

Do vedení šel jako první také Droždín ve druhém zápasu, a to už po čtyřiceti sekundách. Pak se ale Olomouc vzchopila, skórovala třikrát po sobě a po soupeřově gólu to dokázala znovu. Po první třetině tak vedla 6:2. Následující třetiny skončily výsledky 3:2 a 1:1 a rezerva mužů tak i ve druhém zápase zvítězila, tentokrát 10:5.

Dorostenci B

Po stejně dlouhé době se do duelů vydali také dorostenci B. Ti se utkali v Mohelnici s Mohelnicí a Přerovem. Nedopadlo to ovšem moc dobře, v prvním duelu Mohelničtí vyhráli 5:1, podobným výsledkem dopadlo i utkání s Přerovem. Ten vedl v poslední třetině už 5:1, nakonec Olomouc ještě gól přidala.

Mladší žáci 2010 a 2011

Do duelů se dostaly také obě kategorie mladších žáků. „Jedenáctka“ se hned na úvod utkala s „desítkou“, která utkání ovládla 11:0. Následně podlehla Orlům z Hranic 1:3. Hranické Sokoly ale porazila 11:0. V posledním duelu pak prohrála 0:4 se Šumperkem. „Desítka“ naopak Šumperk porazila 4:2, následně vysoko vyhrála nad Sokoly, a to 12:2. Těsně dopadl její poslední duel s Orly. I ten Olomoučtí vyhráli, konkrétně zápas skončil 6:5.

Přípravka 2014 a 2015

Nejmladší florbalisté, kteří o víkendu hráli, byli florbalisté z přípravek. Obě olomoucké přípravky se spolu utkaly hned na začátek turnajového dne. Vyhrála „patnáctka“ v poměru 9:2. Ta pak naložila Šumperku Yellow 24:0. Porazila i Jeseník výsledkem 12:5 a úplně stejně dopadlo také utkání s Lipníkem. Druhý tým vyšel ze zápasu s Jeseníkem také vítězně, vyhrál 4:2. Nad Šumperkem též vyhrál vysoko, 14:0. V posledním duelu remizoval 7:7 s Lipníkem.

Dorostenky

Dorostenky poměřily síly pouze s Přerovem. Ty byly jednoznačně na straně hráček FBS, které utkání ovládly po třetinách 7:0, 8:0 a 6:0 celkově 21:0. Veronika Mrázková si připsala hned šest bodů (3+3), Kateřina Stoklasová zase zapsala čtyři góly. Hattrick zvládla také Barbora Poláchová.

Mladší žákyně

Úvodní soupeř, 1. SC Vítkovice, mladší žákyně tentokrát nepřekvapil. Ty s přehledem vyhrály i v okleštěné sestavě 11:7. Ve druhém utkání na jejich rychlou kombinační hru nestačil pouze pozičně hrající FBS Přerov, nad kterým hladce vyhrály dvouciferným rozdílem 13:3. Pak přišel těžký souboj s Kopřivnicí, ve kterém dvě olomoucké trojky proti soupeřovým čtyřem trojkám neměly šanci obstát, ovšem i tak duel dopadl pouze rozdílem čtyř branek (6:10). Na závěr přišel v poslední době oblíbený zápas s FBS Ostrava, tradičně plný zvratů a střídajícího se vedení obou týmů. Tentokrát ho ovládla Ostrava výsledkem 9:8. Po dvou výhrách a dvou prohrách skončily mladší žákyně na tomto turnaji třetí.