512_20231113_114519.jpg

Víkend plný soubojů mladých florbalistů. Bojovalo hned šest týmů

Druhý listopadový víkend přinesl další měření sil pro naše mladé florbalisty. Rozdat si to s ostatními vyrazili Junioři, oba týmy starších žáků a mladších žákyň, a taky mladší elévové. Komu se dařilo?

Junioři

Junioři sehráli dva duely. Nejdříve se postavili Šternberku. Ten ale už po dvaadvaceti sekundách skóroval. V páté a sedmé minutě přidal další dvě branky. Olomouc naštěstí ještě dvakrát snížila a do druhé třetiny si odnesla hratelný výsledek. Pak přišla Smršť, během devatenácté až jednadvacáté minuty FBS skórovalo třikrát, ve dvacáté první minutě to ale stihl ještě i soupeř, a dokonce znovu Olomouc. Ve zbytku třetiny se florbalisté Olomouce trefili ještě dvakrát, soupeř jednou. Poslední třetina bláznivého duelu ještě přinesla dalších šest gólů. FBS nakonec vyhrálo 12:7.

„Absolutně jsme nezvládli vstup do utkání. Bylo to hrozné, ze začátku jsme nedokázali předvést vůbec nic. Zápas je naštěstí dlouhý, sportovní spravedlnost se ukázala, vyhrál lepší tým. Takový výpadek, co jsme ale předvedli na začátku, to bylo něco neskutečného. Laxně jsme přistupovali k obranné fázi hry, dostali jsme sedm gólů, to je prostě problém. Naštěstí jsme se zlepšili ve druhé třetině, od té doby jsme hřiště ovládali, a nakonec jsme dokázali vyhrát. S tím výkonem ale opravdu nemůžu být spokojený,“ hodnotil zápas trenér Tomáš Hruška.

Měření sil s Přerovem naopak začalo skvěel. Jan Slavík s Robinem Večeřou poslali svůj tým do vedení 2:0. Přerov ale ještě do pauzy snížil a v druhé části vyrovnal. Obrat dokonal v poslední třetině, kdy skóroval hned šestkrát.

„Zvládli jsme úvod, celou první třetinu jsme byli lepším týmem. Od té doby jsme ale začali dělat chyby v rozehrávce. A soupeř trestal. Padaly góly po neuvěřitelných chybách, po námazech našich obránců. Soupeř to dokázal potrestat a zaslouženě vyhrál. My musíme makat dál,“ shrnul druhý duel trenér.

Starší žáci A

Áčko starších žáků čekaly další dva důležité souboje. Olomouc se utkala s Prostějovem a Šternberkem. Utkání s SK K2 bylo jednostrannou záležitostí a skončilo výhrou FBS 16:0. Duel proti Šternberku byl ale o něčem jiném. Olomoučtí do něj vstoupili špatně, už po první třetině prohrávali 0:2. Následně sice snížili, jenže pak znovu inkasovali. A když se na začátku třetí třetiny podruhé dostali na dostřel, zasypal je Šternberk dalšími dvěma góly, což nakonec vedlo k prohře Olomouce 2:5.

„S turnajem rozhodně nejsme spokojeni. Cílem, bylo získat šest bodů a zajistit si postup do spojené soutěže s Moravskoslezským krajem. To se ale nepovedlo. Prostějov jsme sice porazili, to byla ale nutná povinnost. Proti Šternberku jsme předvedli velmi, velmi špatný výkon a připsali jsme si prohru. Teď máme 14 dní na to, abychom se připravili na rozhodující zápas s Přerovem, kdy budeme hrát o bytí a nebytí, a kdy se rozhodne, jak se bude vyvíjet zbytek naší sezóny. Věřím, že na to máme. Dobře se na to připravíme a půjdeme si pro vítězství,“ shrnul turnajový den trenér Tomáš Skoupil.

Starší žáci B

Rezervní tým starších žáků hrál taktéž dvakrát. Nejdříve se utkal s rezervou Přerova. Skóre se pravidelně měnilo až do stavu 3:3 na konci druhé části. Ve třetí periodě ale potrestal přesilovku Tobiáš Kobza a vystřelil Olomouci výhru 4:3. Následoval duel s Lutínem. Ten ale Olomoucké vyškolil, první třetinu vyhrál 3:0, ve druhé přidal další tři branky, a až za stavu 6:0 dokázalo FBS poprvé vsítit. Třetí třetina pak přinesla nečekané drama. Olomouc se trefila třikrát hned z úvodu. Soupeř pak trefil gól na 7:4, ale Jakub Karný s Kobzou ještě také zapsali branku. Ve výsledku z toho ale byla pouze prohra 6:7.

„Do zápasu s Přerovem jsme vstoupili velmi dobře a od začátku utkání jsme byli aktivnějším týmem na hřišti. Bohužel nás trápilo zakončení, ale dokázali jsme utkání dotáhnout do vítězného konce. Ve druhém utkání jsme ale na to bohužel nedokázali navázat, a první dvě třetiny utkání se nám nepovedly. A i když jsme ve třetí třetině předvedli stíhací jízdu na body už to nestačilo,“ řekl po utkání trenér Vojtěch Krhovják.

Elévové

Druhá listopadová sobota patřila taky mladšímu týmu elévů, který se vydal do nedalekého Prostějova porovnat síly s dvěma celky SK K2 Prostějov a týmy FBC ZŠ Uničov a FBC Playmakers Prostějov. Tým, doplněný o několik starších spoluhráčů, odehrál čtyři dobrá góly nabitá utkání. „Těší mě, že jsme všechna utkání odehráli ve vysokém tempu. Snažili jsme se být aktivní na míčku a být důrazní při bránění. Celkově se jednalo o výborný turnaj, kde jsme získali další cenné zkušenosti,“ okomentoval turnaj trenér Jan Grohmann.

Mladší žákyně 2012 a 2013

V neděli se dostaly do zápasového tempa také oba týmy mladších žákyň. Mladší žačky 2013 hrály v Kopřivnici. Tam se utkaly s Třincem, ČPP Ostravou a Kopřivnicí. „Intevo Třinec není z kategorie neporazitelných. Přesto se nám v sestavě pouze s jednou výraznou absencí nepodařilo vyhrát. Druhý zápas s FBC ČPP Ostrava jsme si prohráli sami stížnostmi na křivdu od rozhodčích nebo na nefér hru soupeře… Takto se vypjaté zápasy nevyhrávají. Napotřetí jsme narazili na domácí Kopřivnici a po ubojovaném výkonu se podařilo dosáhnout alespoň jedné výhry a zápas plný zvratů a střídajícího se vedení obou týmů dopadl tentokrát lépe pro nás,“ okomentoval trenér výkon svých svěřenkyň, které na turnaji po jedné výhře a dvou prohrách skončily třetí.

Mladší žačky 2012 měly domácí turnaj. Střetly se s týmy Lutína, Hranic, Krnova a Vítkovic. „Náš úvodní soupeř z Lutína nás jako obvykle zaskočil rychlým nástupem, který se ale podařilo dohnat, a pouze smolný gól do vlastní sítě v poslední minutě rozhodl o remíze. Další zápas s FBC Hranice byl dlouho vyrovnaný, v závěru se projevila větší herní zkušenost soupeře. Třetí utkání nelze označit jinak než jako výbuch v přímém přenosu, obávané střelkyně z ORCA Krnov nás smetly dvouciferným rozdílem. Jako poslední nás čekaly hráčky 1.SC Vítkovice, které jsme po bojovném výkonu porazili o gól a tím si zajistilo třetí místo v turnaji. Malá ochota pracovat na vlastním výkonu, a hlavně nulová snaha o soustředění se na zápasy nás bohužel nikam nedovedou,“ kriticky hodnotil turnaj Hlavizna.