Florbalistky FBS Olomouc čeká nabitý víkend. Ženy A se v neděli představí doma proti Židenicím v dalším extraligovém souboji, zatímco rezervní tým žen B odehraje dvojzápas v Třinci v rámci 2. ligy. Oba týmy půjdou do zápasů s jasným cílem. Bojovat o body a potvrdit dobrou formu.
Po vysoké domácí prohře s Orkou se olomoučtí florbalisté znovu nastartovali. Nejdříve si pro výhru zajeli do Prahy, o dva dny později doma porazili Gullivers. A vyšvihli se tak až na čelo tabulky, které bodově sdílejí s Bulldogs. Dokážou vítěznou sérii prodloužit, a případně se na špičce osamostatnit?
Juniorský tým vstoupil do CE Soutěže východ velice dobře. V prvních dvou zápasech si připsal hned dvě výhry, a po víkendu tak drží stoprocentní bilanci. Nyní si Hanáci zahrají se svým soupeřem z kvalifikace, čeká je FBC ČPP Ostrava.
Juniorky FBS Olomouc čeká doma nabitý víkend. V rámci 7. a 8. kola 1. ligy vyzvou dva pražské celky – nejprve silný Chodov, poté rivalky z Bohemians. Po výsledkově smíšeném víkendu na východě Čech budou chtít v Čajkaréně znovu potvrdit, že doma jsou silné a odhodlané bojovat o nejvyšší příčky.
po 14. 10. 2024 - Polášek Jiří
Víkend patřil nejmladším kategoriím
Do víkendových soubojů tentokrát zasáhly povětšinou ty úplně nejmladší kategorie FBS. Všechny z nich sehrály několik kvalitních duelů a ani jedna kategorie neodešla jen s prohrami, naopak některé z nich pouze vyhrávaly. Přečtěte si, jak se komu dařilo tentokrát.
Mladší žáci měli v sobotu v programu třetí a čtvrtý duel letošní sezony. V Havířově se nejdříve utkali s rivalem z Přerova. Zápas nakonec prohráli výsledkem 1:4. Chuť si chtěli napravit proti domácímu Torpedu. Byla to velká přestřelka, ani šest vstřelených gólů ale nakonec nestačilo. Olomouc padla s Havířovem 6:9.
Mladší žáci 2013
Mladší z kategorie mladších žáků mají po víkendu na kontě již sedm duelů. V Olomoucké lize dokázali nejdříve porazit Uničov 7:4. Pak se jim doma nezadařilo proti Hranicím, zápas skončil prohrou 1:9. V posledním duelu moc branek nepadlo, s Mohelnicí se Olomouc rozešla smírně po remíze 1:1.
Přípravka
Úplně poprvé v sezoně 2024/25 se do zápasů v Olomoucké lize dostala mladší přípravka. Ta sehrála čtyři duely. V Drahotuších nejdříve porazila hranické Sokolíky 6:0. Následně si poradila 7:2 s Vikýřovicemi. Duel s Lutínem vítěze nenašel, skončil remízou 2:2. V posledním měření sil pak Olomouc zvítězila i nad Asperem Šumperk Blue 4:1, a v úvodním víkendu tak neokusila chuť porážky.
Dorostenci
Čtvrté a páté utkání letošního ročníku přidali v neděli dorostenci. Ti se v B skupině 1. ligy nejdříve poměřili s Gullivers. Olomouc šla do vedení 2:0 v úvodní třetině, soupeř jednou snížil. Ve fantastické druhé části ale přidali Hanáci další čtyři branky a odskočili tak do vedení 6:1. V poslední části přišla ještě přestřelka, oba týmy se prosadily třikrát, což ve výsledku znamenalo výhru FBS 9:4.
V Čajkaréně pak ještě sehráli druhé utkání, tentokrát proti pražským Panthers. Úvodní patnáctiminutovka přinesla remízu 2:2. Soupeř pak hned po 57 sekundách druhého dějství šel do vedení, které ale Hanáci dvěma brankami získali zpět. Poslední perioda se ale bohužel nepovedla, Panteři skórovali třikrát a uzmuli výhru 6:4. FBS je tak po pěti duelech v lize s 9 body jedenáctí.
Staršížákyně
Starší žačky chtěl navázat na poslední utkání, ve kterém dokázaly přehrát v minulém víkendu Horní Suchou 10:3. A to se jim povedlo. V neděli se nejdříve utkaly s Hranicemi, které už v první třetině sestřelily kanonádou 6:0. Následovala další třetina ve prospěch Olomoučanek, ty nakonec vyšponovaly skóre až na konečných 14:2.
Úspěšné, byť po mnohem vyrovnanějším výkonu soupeře, byly i ve druhém duelu. Proti Třinci šly v úvodní periodě do vedení 2:1. Následoval povedený vstup do druhé části, soupeř ale také začal odpovídat. Po 24 minutách nakonec Hanačky vedly 6:4. V poslední pasáži ale byly opět lepší, náskok ještě o jednu branku navýšily, aby nakonec vyhrály 9:6. V lize jsou tak zatím čtvrté s devíti body na kontě.