Víkend patřil hlavně mladším kategoriím. První zápasy už mají za sebou elévové a mladší žákyně

Kromě těch hlavních se do zápasového rytmu tento víkend dostalo ještě pět dalších kategorií, většinou mladších. Starší žáci A zapsali dvě výhry, naopak béčku se vůbec nezadařilo. Elévové a Mladší žákyně se do zápasové praxe dostali letos poprvé. Béčko žen bylo úspěšné z poloviny.

Starší žáci A

Tým starších žáků o víkendu navázal na úspěchy z předešlého kola. Tehdy rozdrtil Lutín a SK K2. Tentokrát to nebyly tak divoké výsledky, ale oba duely dopadly výhrou FBS. Nejprve ochutnal hru Olomouce Šternberk. Ten inkasoval v průběhu 10. – 12. minuty hned třikrát. Skóre otevřel Marek Opluštil, který si pak připsal v zápase ještě další tři branky. Šternberk dokázal jen upravit na 1:6, hosté ale zaznamenali ještě dvě branky a vyhráli 8:1.

Mač s Asperem vypadal jinak. Šumperk už v jednadvacáté sekundě dokázal vstoupit do vedení, Olomouc pak ale ve třetí minutě dvěma góly během čtyř sekund otočila. Po dalším srovnání se jí povedlo zapsat sérii čtyř branek po sobě, kdy tři z nich vsítil Jan Spurný. Šumperk ve 31. minutě ještě dvakrát snížil, ovšem pouze na konečných 4:6.

Starší žáci B

Béčko nebylo tak úspěšné, jako áčko. Los mu na tento víkend určil stejné soupeře, tedy soupeře ze stejných měst. FBS se tak utkal s ClientlO Šternberk a Asperem B. Oba zápasy ale prohrál. Šternberku nedokázal odporovat vůbec. V jedenácté minutě byl sice nejblíže vyrovnání, když Michal Špaček snížil na 1:2, pak už ale soupeř jednoduše navyšoval a navyšoval až na konečných 11:5.

Mnohem vyrovnanější to bylo právě s Šumperkem. Asper sice šel už v páté minutě do dvoubrankového vedení, Tadeáš Krumpholz ale dokázal v čase 11:27 snížit. Soupeř znovu odskočil dvěma brankami, Filip Veselý snížil, následně se trefil Dominik Zatloukal už na 2:5, jenže FBS předvedl dobrý závěr a dostal se až na stav 4:5. Bohužel už ale nedokázal vyrovnat a v utkání tak těsně podlehl.

Elévové

Neděle byla prvním hracím dnem pro tým elévů. Ti se klasicky pustili do čtyř zápasů. Nejprve rozstříleli SK K2 Prostějov v poměru 21:1. Šternberk pro ně ale také zůstal zakletý, s jeho „třináctkou“ prohráli 5:11. Následně došlo na souboj Olomouce proti Olomouci, kdy elévové vyhráli nad „třináctkou“ 13:9. V posledním zápase ještě jejich kanonádu odnesly Hranice. Zápas skončil 23:6.

Ženy B

Ženská rezerva měla na programu dva zápasy. Nejdříve odehrála mač s Bílovcem. Ten šel do vedení již ve druhé minutě, ovšem v páté minutě Eva Stecová srovnala a následně dvěma brankami poslala Hanačky do vedení Alena Sklenářová. Bílovec se v dalších patnácti minutách dotáhl, jenže čtyřicet sekund před koncem Sklenářová zkompletovala hattrick a usměrnila stav na konečných 4:3. Druhý duel už tak úspěšný nebyl. Béčko FBC ČPP Ostravy se dostalo do hladkého vedení 5:0 a v závěrečné desetiminutovce už Olomouc jen dvakrát snížila.

Mladší žákyně

Stejně, jako pro elévky, byl i pro mladší žákyně tento víkend prvním zápasovým v letošním ročníku. Holkám se ale tolik nedařilo. Nejprve sice porazily Kopřivnici 4:2, následně však těsně podlehly Letce Toman Finance Group. S prvním ostravským celkem remizovaly 4:4, Vítkovice už jim ale nastřílely deset branek, přičemž neinkasovaly ani jednou.