646_20240422_194424.jpg

V třetím dubnovém týdnu bojovaly čtyři mladší kategorie

Sezóna stále ještě některým kategoriím neskončila. Tentokrát se ve víkendových bojích představil tým juniorů, starších žáků B, elévů a mladších žákyní. Kdo tentokrát zaválel?

Junioři

Junioři odehráli v uplynulém týdnu netradičně tři zápasy. Nejdříve se v úterý utkali se Šternberkem. Zápas to byl jednoznačný. Ačkoliv se soupeř prosadil jako první, další branku už v utkání nepřidal. Zato Hanáci se prosadili v jednotlivých třetinách dvakrát, třikrát a šestkrát, a utkání tak ovládli výsledkem 11:1.

„V dohrávce se Šternberkem jsem udávali tempo hry. Soupeř nám v první třetině ještě stačil, ale od druhé třetiny byl na hřišti už jen jeden tým. Výhra byla zasloužená, kluci podali zodpovědný výkon, soupeře přejeli,“ komentoval úterní duel trenér Tomáš Hruška.

Následující měření sil s Přerovem už tak slavně nedopadlo. Přerovští vyhráli první třetinu 2:0, a další gól mohli přidat z přesilovky, kterou ale naštěstí FBS ubránilo. V druhé části se trefou Františka Kužela Olomouc dotáhla na jednobrankové manko, ale soupeř se ještě v téže minut prosadil také. Po dalších dvou inkasovaných gólech na konečných 2:5 uzavřel v poslední minutě znovu Kužel.

„S Přerovem jsme hráli o první místo. Na rovinu, ten zápas jsme nezvládli. Bylo to docela vyrovnané utkání Přerov dobře bránil, dobře mu chytal gólman, my jsme se snažili tvořit hru. Ale nevyšlo nám to. Protivník využil své šance a zaslouženě vyhrál. My jsme potřebovali dát pět gólů abychom byli před ním. Snažili jsme se ještě něco vymyslet ve hře bez brankáře, ale ani v té se nám nepovedlo více, než gól v poslední minutě. To bylo bohužel z naší strany celkem zoufalé. Dva góly za zápas jsou strašně málo,“ shrnul druhý duel Hruška.

Olomoucká juniorka si ale napravila chuť v posledním zápase. V první třetině se strhla obrovská kanonáda. Kužel poslal FBS po deseti sekundách do vedení, Hranice se pak ale trefily čtyřikrát v řadě. Pak se střelci na obou stranách začali střídat, a bláznivá patnáctiminutovka skončila stavem 6:4 pro soupeře. Jenže v druhé části se trefil znovu Kužel a dvakrát Denis Jašurek a vedení se tak ujali Olomoučtí. Ti sice zpočátku poslední periody znovu inkasovali, ale po dalších brankách od z hole Kužela a Nováka nakonec vyhráli 9:7. V lize tak končí za Přerovem druzí.

„V posledním utkání jsme věděli že skončíme druzí. To možná ovlivnilo začátek, protože jsme hned dostali několik gólů. V první třetině jich padlo 10. Opravdu jsme ten úvod nezvládli, ale naštěstí od druhé třetiny jsme zapnuli a ukázali jsme, že jsme lepším týmem. Ale nebyla to dostatečná výhra, na to jakými individualitami disponujeme. Soupeře jsme pouštěli do zbytečných střel, které jsme nedokázali zblokovat a dělali jsme to brankáři zbytečně těžší. To je velká škoda. Výhra byla zasloužená, ale taky to od Hranic byla dobrá facka, že nám daly tolik gólů,“ sdělil po turnaji trenér. „Sezónu tedy končíme na druhém místě. Za čtrnáct dní nás čeká Final four, kde si v semifinále zahrajeme s Frenštátem pod Radhoštěm, budeme hrát o postup do finále celé soutěže. Motivace je obrovská a je to na klucích, jak se s tím popasují,“ dodal.

Elévové 14

Na sobotním turnaji se zahrál jen jeden tým elévů FBS. Nejdříve musel překousnout prohru 7:17 proti Mohelnici. Následně ale porazil Hranice 21:12. Hravě si poradil i s Přerovem, který porazil 21:7, a v posledním zápase mu nedělal problém ani Prostějov. FBS porazilo Playmakers 21:1 a zakončilo turnaj s bilancí tří vítězství a jedné porážky.

Mladší žákyně

Mladší žačky 2012 v Krnově

Oba týmy mladších žaček se setkaly se svými soupeři na jiném místě. Ročník 2012 nastoupil k prvnímu utkání v Krnově s týmem z Třince. V utkání se Olomouci nedařilo pokrývat hráčky soupeře a ty nemilosrdně trestaly každou chybu. Následoval souboj s FBC Ostrava. Tento zápas byl mnohem vyrovnanější. Naprosto skvělý výkon předvedla brankářka, která FBS držela po většinu utkání. V závěru Hanačky zkusily hru bez brankáře, aby dotáhly jednogólové manko, ale to se nepodařilo, a tak se musely smířit s druhou porážkou. S týmem ORCA Krnov, který byl oslaben o svoji rozdílovou hráčku, si chtěly spravit chuť. Střelecky se ale dařilo více domácímu týmu. „Musíme se naučit trestat chyby soupeře stejně jako trestají oni nás, a zvýšit efektivitu střelby. Nemluvě o fyzickém nasazení. Prohrané souboje nás stojí lepší výsledky,“ hodnotila turnaj trenérka Jitka Zacpalová. „Pozitivem byla proměněná trestná střílení. Zároveň oceňuji, že rozhodčí pískal všechny fauly, a nedopustil tvrdou hru, jak bývá v této kategorii zvykem,“ dodala.

Mladší žačky 2013 v Ostravě

V prvním zápase se představily mladší žákyně z týmu 2013, které opět z důvodu velké marodky posílily hráčky ročníku 2011. V nepříliš pohledném zápase plném kontaktních soubojů, byl udolán tým Vikings Kopřivnice o dvě branky. Obrovský náboj mělo další utkání turnaje v souboji kamarádek z Lutína a Olomouce, tentokrát se přiklonilo štěstí na olomouckou stranu. Poté krásný a vyrovnaný zápas s FBC Hranice znovu zhrubl ve druhé polovině, což Hanačky s výborným výkonem gólmanky překonaly a jednoznačně vyhrály. Poslední utkání byl v podstatě debakl týmu Vítkovic, který prohrál dvouciferným skóre. Tým mladších žákyní 2013 zakončil tedy sezónu vítězným a užitým turnajem.

Starší žáci B

Rezerva starších žáků se v neděli utkala se dvěma soupeři. Nejdříve skolila Litovel. Náskok si kluci vytvořili už v první třetině, když se prosadili čtyřikrát v řadě a inkasovala pouze jednou. Další tři branky přidali ve druhé fázi zápasu, po níž tak panoval stav 7:2. V posledním dějství oba týmy přidaly ještě tři branky, a tak nakonec Olomoučtí brali vítězství 10:5.

Následovalo utkání se Šumperkem B, které taktéž začalo velice dobře, po úvodní třetině, která skončila 3:1. Ve druhé periodě se oba týmy trefily jen jednou. Poslední pasáž ale přinesla rovnou pět tref, z čehož tři šly do Šumperské sítě. I druhý duel tak dopadl vítězstvím FBS, tentokrát 7:4. Starší žáci mají v olomouckém přeboru na prvním místě náskok jednoho bodu na druhý Šternberk.

„Dva zápasy, dvě vítězství, cíl splněn. Chtěli jsme zůstat ve hře o první místo. Výkony hráčů nebyly úplně optimální, chtěli bychom se prezentoval lepší hrou. Ale jsme rádi za dvě vítězství a za 14 dní nás čeká poslední dvojzápas, kde budeme chtít zabojovat o celkové první místo pro náš B tým,“ nechal se po turnaji slyšet trenér Tomáš Skoupil.