V nabitém víkendu vyrazilo k zápasům hned sedm dalších kategorií

Až nezvykle velký počet kategorií vyrazil se v proběhlém víkendu vydal k měření sil s ostatními kluby. Zejména to pak byly ty mladší kategorie. Ze sedmnácti utkání se jim podařilo jich ovládnout deset.

Muži B

Mužské béčko se do zápasového vytížení dostalo znovu po měsíci. Nevyšlo to ale podle jeho představ. Lipník se prosadil hned třikrát během druhé minuty zápasu! Pavel Langer sice snížil, ale soupeř skóroval pětkrát v řadě. Na gól Patrika Lišky Lipník odpověděl jednou, když se ale Liška trefil znovu, zasypal soupeř olomouckou svatyni dalšími šesti góly a zvítězil tak 15:3.

Lepé vypadal duel s Droždínem. Ten se dostal do vedení hned ze startu, Olomouc ale třemi brankami ve třech následujících minutách otočila. I po snížení oponenta v přesilovce dokázal FBS odpovědět více zásahy, konkrétně čtyřmi. V poslední třetině pak soupeř nebezpečně stáhl na 5:7, ale Tomáš Pírek uzavřel skóre na 8:5 deset sekund před koncem.

Starší žáci A

Poslední duel starších žáků byl kontumován. Přesně po dvaceti dnech si ale chlapci zahráli dva již plnohodnotné duely, ve kterých porazili Přerov a Uničov Black. Proti Přerovu se dostali do vedení už po sedmnácti sekundách. Následně přidali dvě branky a vedli už 3:1. Ve třicáté minutě se protivník dotáhl už na rozdíl jediné branky, ale poslední slovo měl Jakub Balner, který uzavřel na 5:3.

Mač s Uničovem Black brankově odstartoval právě tento soupeř. Erik Opluštil srovnal, ale protivník se dostal znovu do vedení. To stejné následovalo po brance Ondřeje Študenta. To už byl ale poslední gól Uničova, pak přišla salva osmi po sobě jdoucích gólů, čtyři poslední dal všechny Samuel Strašil a Olomouc zvítězila i v tomto utkání, tentokrát 10:3.

Starší žáci B

Rezerva měla na programu dvě utkání, to proti Uničovu Yellow se ale nakonec neodehrálo. Starší žáci si tak zahráli pouze proti Mohelnici, která šla po třech minutách do vedení. To byl ale na dlouhou dobu její poslední gól. FBS se následně trefil hned pětkrát, Adam Beneš zaznamenal hattrick. Soupeř pak ještě snížil, ale na konečných 7:2 zavřel skóre Ondřej Horálek.

Elévové

Elévové měli v programu čtyři zápasy, ze kterých ale vyhráli pouze dva. Nejprve se utkali s „třináctkou“ Olomouce, kterou porazili 13:6. Pak vysoko podlehli Šternberku a nezvládli ani duel s Mohelnicí. Na závěr si však napravili chuť, když vysoko porazili U13 tým Šternberka.

Ženy B

Dva duely měla v plánu rezerva týmu žen. Té se nezadařilo proti Vítkovicím. Moravskou část Ostravy sice připravila o vedení 1:0, když se v rozmezí minuty a pár sekund prosadily Tereza Mračková a Eva Stecová, soupeřky pak ale zvládly vsítit tři góly v řadě. Na to ještě odpověděla Jana Cholková, poslední branku ale měly na svědomí stejně Vítkovice, které vyhrály 6:3

Lepší už to bylo proti Bílovci. Ten sice šel do vedení, a i po srovnání Karolíny Teofilové si ho vzal zpět, ovšem následně se dvakrát prosadila Eva Stecová. Po dalším gólu Bílovce už pálil jen Hanačky, a to konkrétně Teofilová a Monika Stecová.

Dorostenky

Dorostenky se o víkendu utkaly se dvěma soupeři. S oběma hrály již v prvním kole. Nejprve přehrály Vítkovice v poměru 4:0, kdy se trefily Veronika Mrázková, dvakrát Valentýna Zerzánová a ještě Lucie Zaoralová. Pak totálně rozstřílely Přerov v poměru 16:0. Nejlepšího kanadského bodového hodnocení dosáhla v utkání Zaoralová, která si připsala 3+3. Hattrick ještě dokázala vstřelit i Zerzánová (3+1).

Mladší žákyně

V neděli se družstvo mladších žákyň představilo na dalším turnaji, tentokrát v Ostravě. Dívky s výrazně nižším věkovým průměrem se po vyrovnaných zápasech s Letkou Toman Finance Group (6:7) a FBC ČPP Ostravou (4:9) musely smířit s dvěma prohrami. Chuť si ale napravily velmi důležitým vítězstvím 9:8 nad Vítkovicemi. V posledním zápase je přehrál Přerov v poměru 11:8.