Úspěšný týden pro FBS. Každá z kategorií zaznamenala vítězství

O L O M O U C – Kromě hlavních týmů žen a mužů se dalších osm týmů FBS pustilo tento týden do střety se soupeři. Každý z nich zaznamenal minimálně jedno vítězství, povětšinou se ale dařilo ve všech odehraných zápasech.

Muži B

Po delší době se do hry dostala rezerva mužů. Ta se utkala v neděli nejprve s Hlučínem, a pak taky s Krnovem. Oba zápasy byly poměrně jednoznačnou záležitostí. Ano, proti Hlučínu to nejdříve vypadalo všelijak. První třetinu odstartoval Tomáš Pírek, na kterého reagoval Radek Minárik. Následně se trefil Tomáš Hruška, po něm zase srovnal Michal Guldan. Devět sekund před koncem uzavřel skóre úvodní patnáctiminutovky Lukáš Frydrych, a po první siréně tak panoval v Hranicích stav 2:3 pro FBS. Další části už ale vyzněly jasně ve prospěch Olomouce. Druhá třetina dopadla 1:3, třetí dokonce 2:5 a FBS vyhrál celý zápas výsledkem 11:5. Frydrych v zápase zaznamenal dokonce pět bodů (2+3).

Duel s Krnovem už byl klidnější. V průběhu první třetiny se Olomouc prosadila hned pětkrát. Ze začátku té druhé sice Krnov dokázal kontrovat třemi góly, přičemž vedoucí florbalisté zaznamenali dva. Poslední část už ale byla pro tým, který byl označen jako domácí, drtivá. Dostal dalších pět branek a za stavu 3:12 už jen poslední trefou kosmeticky upravil. „Béčko „tak vyhrálo oba zápasy.

Ženy B

Rezerva žen měla taktéž na programu dvě utkání. Nejprve poměřila síly s Asperem Šumperk, podobně, jako mužské áčko. To ale, na rozdíl od žen, soupeři podlehlo. Domácí florbalistky šly do vedení 4:0, které, soupeř ještě dokázal snížit do konce třetiny na přijatelných 4:2. To byla z pohledu soupeře ovšem nejlepší třetina. Druhou ženy ovládly 4:1 a v poslední už mohly sehrát odpočinkovou remízu 2:2. Celkově tedy vyhrály 10:5.

Druhý zápas čekal ženy proti Frýdku-Místku. Ten kapituloval v úvodní třetině hned čtyřikrát. Jedinou branku třetiny, ale i celého zápasu, z týmu soupeře dokázala zaznamenat Klára Portešová. Pak už se opět jednalo o jednoduchou záležitost. Olomoucké ženy vstřelily další čtyři góly a město, rozdělené pomlčkou, porazily jednoduše 8:1.

Juniorky

Mladé hráčky z Olomouce se postavily jen jednomu soupeři. V posledním zápase prodlužovaly proti pražským Panthers, kdy po prodloužení podlehly. Tentokrát se prodlužovalo znovu, ovšem proti ostravskému ČPP. První třetina skončila remízou 1:1. Nejprve se do vedení dostal soupeř, ovšem Klára Horčičková srovnala. Druhou třetinu přesilovkovým gólem odstartovala Barbora Soušková. Po vyrovnávací brance protivníka se prosadila ještě Gabriela Vaculová a po druhé třetině byla Olomouc ve vedení. Navíc i třetí třetina začala parádně, když Anna Ševčíková už po čtrnácti sekundách znovu zvýšila. Během 54.-57. minuty ale soupeř opět srovnal. V prodloužení nikdo trefu nezaznamenal, a tak musely rozhodnout nájezdy. Soupeř se v žádném z nich netrefil. Za FBS sice nevsítila Valentýna Zerzánová, ale pak už Horčičková ano, a rozhodla tak o bonusovém bodu pro olomoucké hráčky.

Dorostenky

Těžký program čekal dorostenky. Ty se nedříve utkaly s Vítkovicemi, které prokázaly svou kvalitu. Dostaly se do vedení 2:0. Druhá třetina pak dopadla remízou 1:1 a stejně tak i třetí. Celkově tak ostravský tým vyhrál 4:2. Chuť si holky zpravily vítězstvím 12:0 nad Třincem, kdy v každé třetině zlepšovaly svůj výkon (3:0, 4:0, 5:0). Soupeřovi nepovolily ani jednu trefu. První dva góly, které vstřelily Vaculová a Horčičková, dokonce padly ve vlastním oslabení, a to v rozmezí dvaceti sekund.

Starší žáci A

Starší žáci v týdnu vyjeli k derby do Prostějova. Už v první minutě gólově mač odstartoval Prokop Coufal, i když SK K2 mu to rychle oplatil. Pak už se jednalo víceméně o olomouckou show, kdy hostující hráči nastříleli postupně sedm branek. Poslední část už dopadla remízou 2:2, ale celkově FBS zvítězil 10:3.

Obrázek 1: Starší žáci vítězní v Prostějově.

Mladší žáci 2009

Po měsíční pauze si zahráli i mladší florbalisté ročníku 2009. Ve čtyřech duelech čtyřikrát vyhráli. Nejprve porazili své tradiční soupeře Prostějov a Přerov – tým Panteři. S těmi vyhráli vysoko 15:1 a podobnou nadílku, byť o gól nižší, věnovali i SK K2. Následně se utkali i s přerovskými Predátory, které přemohli 2:0. Na závěr si ještě vychutnali Lipník, který deklasovali 18:0.

Obrázek 2: Mladší žáci 09 v Přerově suverenní.

Přípravka 2013

Přípravka FBS naopak hrála po dvou týdnech. Minule brala čtyři výhry, ale tentokrát se ji tolik nezadařilo. Za začátku si podobně, jako mladší žáci, vychutnala Lipník, a to výsledkem 14:0. Utkání s Topgalem Šternberk už dopadlo remízou 7:7. Následně si „třináctka“ zahrála se „čtrnáctkou“, která v souboji Olomoucí byla úspěšnější a vyhrála 6:12. Nakonec ještě přípravka prohrála se Seccem Šternberk 9:7.

Přípravka 2014

Mladší z přípravek se dostala do zápasů až po měsíci a půl. Dařilo se ji lépe, než „třináctce“. Sehrála přitom zápasy se stejnými soupeři. Nejprve porazila Secco Šternberk 6:4, následně pak Lipník 22:1. V již zmiňovaném „utkání Olomoucí“ brala výhru 12:6 a v posledním utkání deklasovala Topgal Šternberk 10:1.