Tři kategorie FBS se zúčastnily Ostravských her 2024. Jak dopadly?

Ostravské hry 2024 proběhly o minulém víkendu. Na turnaj vycestovaly tři kategorie FBS, konkrétně mladší žáci, starší žáci a žákyně. Pro dvě z nich skončila cesta turnajem ve čtvrtfinále. Jedna kategorie si sáhla na medaili.

Prvním z týmů, který se letošních Ostravských her zúčastnil, byl tým mladších žáků. Ten měl ve skupině tři soupeře. Nejdříve se utkal s brněnskými Gullivers. Zápas dopadl výsledkem 5:3 pro soupeře, přestože v poločase bylo skóre 2:2. „Vstup do turnaje se nám nevydařil, proti Gullivers tam byla řada špatných individuálních rozhodnutí a nedůrazů v obranné fázi. Soupeř dokázal být velmi efektivní v přepínání do útoku po našich ztrátách. Na celkovém výsledku se podepsal i výkonnostní rozdíl obou týmů,“ hodnotil zápas trenér Daniel Tichý. „Stejně tak druhý duel, proti Frýdku-Místku, kdy se bez střelené branky prostě vyhrát nedá,“ narážel tím na následující utkání, které dopadlo výsledkem 1:0 pro protivníka.

Poslední skupinový zápas se odehrál proti Petrovicím. Duel zase skončil výsledkem 5:3, tentokrát ale ve prospěch FBS. Následoval první zápas play-off. V šestnáctifinále poměřili Olomoučtí síly s krajským rivalem ze Šumperka, který nakonec přehráli 8:1, a hravě si poradili následně i proti Kopřivnici s výsledkem 7:3. „Do play-off nastoupil úplně jiný tým, který byl proti Šumperku i Kopřivnici jednoznačně dominantní. To se potvrdilo i výsledkově,“ shrnul další dva duely Tichý.

Čtvrtfinálovým soupeřem byly Vítkovice. Po velké tahanici skončil zápas výhrou Ostravanů 2:1. „Tradiční soupeř, věděli jsme, že to bude vyrovnané utkání, a to se potvrdilo. Rozhodla naše neefektivita v zakončení. Soupeř následně kvalitu potvrdil tím, že celý turnaj vyhrál,“ hodnotil čtvrtfinále trenér. „Děkuji klukům za posun v průběhu turnaje a celkový přístup k play-off. Dále také rodičům za podporu v průběhu turnaje,“ uzavřel Daniel bilancování.

Starší žákyně

Starší žákyně se dostaly na Ostravských hrách taktéž ke třem skupinovým duelům. Nejdříve se utkaly s výběrem Pardubického kraje. Po vyrovnaném prvním poločase (1:1) se v druhé půli zápas trochu rozjel, bohužel dopadl výhrou soupeře 4:2. Následně si Hanačky napravily chuť v duelu s bílým týmem Vítkovic vysokou výhrou 4:2. Modrý tým stejného klubu byl ale už nad síly olomouckých hráček a zvítězil 7:1. V semifinále pak došlo k další velice vyrovnané bitvě s Pardubickým krajem. První poločas přinesl stav 3:2 pro soupeře, v druhém ale Hanačky vyrovnaly na 3:3, avšak nakonec padly v prodloužení. V souboji o třetí místo se pak utkaly znovu s bílým týmem Vítkovic, který opět porazily, tentokrát 7:0, a získaly tak bronzovou medaili.

Starší žáci

Posledním zástupcem olomoucké výpravy na Ostravské hry byli starší žáci. Ti se nejdříve utkali se známým týmem TROOPERS, který tentokrát porazili. Zápas byl poměrně vyrovnaný ale nakonec se štěstí přiklonilo na naši stranu a zvítězili jsme 6:4. Následně olomoučtí porazili také Torpedo Havířov 2:0. První porážka přišla až v posledním zápase, kdy po skvělém poločase s výsledkem 3:1 přišla otočka a z vítězství 5:3 se radoval tým BIVOJ LITVÍNOV.

V šestnáctifinále poměřili Hanáci síly s Hornets Brno. Byla to jednoznačná záležitost s výsledkem 7:0. Mnohem těžší byl souboj s FbC Skuteč o kolo později. Vyrovnaný poločas 2:2 nasvědčoval dramatu v druhé části, to nakonec přišlo, Olomouc ale zvítězila 4:3. Bohužel nad síly hráčů z FBS byli Sokoli z Pardubic. Ti dokázali zápas vyhrát poměrem 4:0 a cestu Hanáků tak ve čtvrtfinále ukončit.

„Turnaj sloužil primárně jako rozlučka s kategorií 2009, 2010. Skončili jsme ve čtvrtfinále, přesto ho hodnotíme jako úspěšný, protože ze šesti zápasů jsme pět odehráli proti kvalitním týmům. Čtyři z nich dokonce byly na MČR, takže jsme se poměřili s těmi nejlepšími. Se všemi jsme byli schopni držet krok, samozřejmě se ukázaly nějaké nedostatky v naší hře, na kterých je potřeba pracovat. Každopádně turnaj splnil ten správný účel, a to bylo rozloučení se po náročné sezóně, a v rámci letní přípravy do další sezóny, aby kluci trochu změnili prostředí a byli i na hokejce. Klukům bych chtěl poděkovat za celou sezónu, za dobrý přístup, a popřát jim hodně štěstí do dalšího ročníku,“ hodnotil turnaj trenér Tomáš Skoupil.