477_20231002_095453.jpg

Tři kategorie bojovaly na víkendových turnajích. Jak mládež dopadla?

Poslední zářjiový víkend otevřel sezónu třem dalším mládežnickým kategoriím. Zápasy si odbyli junioři, kterým se ale moc nedařilo. Naopak starší žáci B cíl splnili a přivezli šest bodů. Celkem šest utkání mají za sebou také mladší žákyně.

Junioři

Vstup juniorů do nové ligové sezóny byl naplánován právě až na uplynulý víkend. Hanáci se utkali s Mohelnicí a Uničovem. V prvním duelu byl protivník jasně lepší, což potvrdil v podstatě v každé třetině. Postupně navyšoval a navyšoval, až se dostal na konečnou výhru 8:1. „Soupeř byl celou dobu na balonku celou dobu, to nám ale nedělalo problém, protože jsme si to dokázali odbránit. Když jsme ale byli na balonku my, tak to, co jsme předváděli dobré opravdu nebylo. Bylo to vlastně šílené, soupeři jsme darovali jeden námaz za druhým. Dopředu jsme si vytvořili spoustu šancí, ale gól jsme nebyli schopní dát, a z brankáře soupeře jsme udělali hvězdu zápasu. Byla to zasloužená prohra,“ kritizoval své svěřence po utkání trenér Tomáš Hruška.

Druhé utkání už vypadalo lépe. Uničov sice vsítil jako první, a to už po necelé minutě, ale následně Olomouc stav otočila čtyřmi góly do první pauzy. Další dva přidala na začátku druhého dějství. Oponent pak zápas zdramatizoval, když se dostal až na stav 4:6, ale FBS si výsledek pohlídalo a zápas vyhrálo 7:5. „Sice jsme vyhráli, spokojení být ale nemůžeme. Vedeme 6:1, zápas je de facto rozhodnut, a my z toho uděláme drama. Byli jsme lepším týmem, ale musíme se na tom hřišti nějak chovat, musíme být zodpovědní, a ne předvádět to, co se tam dělo,“ shrnul druhý duel Hruška. „Bylo to velké varování, na trénincích je potřeba pořádně makat. Samo se to neudělá. Dnes jsme dostali tvrdý feedback, že i když jsme o ligu níž, tak si kluci nemůžou myslet, že se to vyhraje samo. V žádném případě,“ dodal Tomáš.

Starší žáci B

Béčko starších žáků otvíralo sezónu proti Tatranu Litovel. Po vyrovnané první třetině, která dopadla remízou 1:1, se v té druhé už Olomoučtí ujali většího vedení a postupně se dobrali až k výhře 8:3. Druhý zápas, který se odehrál proti Sokolům z Hranic, měl podobný průběh. V první třetině nastala remíza 2:2, pak už se FBS ujalo vedení a vyhrálo 7:3.

„S turnajem jsme spokojeni, cílem bylo získat šest bodů, což se povedlo. Oba zápasy jsme vyhráli z mého pohledu naprosto zaslouženě, v obou jsme byli lepší. Kluky bych určitě pochválil za přístup a za celou atmosféru, která tam panovala. V naší hře se objevovalo spoustu pozitivních momentů. Stále tam jsou ale věci, na kterých je potřeba pracovat. Konkrétně zlepšit pressing, který byl nekvalitní, a taky se vyvarovat velkého množství ztrát, kvůli kterému soupeři nabízíme celkem lacině buď gólové situace, nebo přečíslení. Na tom budeme do dalšího turnaje určitě pracovat,“ zhodnotil turnajový den trenér Tomáš Skoupil.

Mladší žákyně 2013 

V nové sezóně soutěží mladších žaček jsou přihlášeny hned dva týmy. Tým mladších žaček 2013 startoval na domácí půdě, mimořádně na Čajkaréně , kde si prostředí obvyklé pro extraligu žen a juniorky náležitě užily. Na rozehrátí posloužil tentokrát mimořádně slabý tým 1.SC Vítkovice, kdy se brankostroj olomouckých žaček zastavil u skóre 13:1. V dalším zápase branková euforie pokračovala, po skvělém disciplinovaném výkonu plném kombinací a střel žačky 2013 porazily Intevo Třinec 15:1. Pak ovšem přišel zápas z jiného těsta. Tým ORCA Krnov, těžící z výkonů ojedinělé individuality, která stihla nasázet hned pět gólů, od začátku vedl o gól či dva, Bohužel ve druhé třetině utekl Krnov až o tři góly a to již holky nezvládly a prohrály 10:8. Vstup do sezóny přesto trenéři považují za vydařený.

Mladší žákyně 2012 

Starší tým mladších žákyň sehrál utkání v Ostravě. První dvě utkání byla velmi vyrovnaná. Měli jsme dobrý vstup do zápasů, a první polovinu hráčky odehrály velmi pěkně. Ve druhé polovině jsme se však již musely bát o výsledek. První zápas s Hranicemi jsme ještě vyhrály 9:7 ale druhý zápas, s Vikings Kopřivnice, jsme těsně prohrály 5:3. Ve třetím utkání jsme nestačily na Ostravu. Ještě v první polovině jsme dotahovaly skóre o čtyřmi brankami, v té druhé jsme ale už jen tahaly míčky z brány. Lucka Ošťádalová si odbyla premiéru v brance, a musím ji za její výkon velmi pochválit. Je vidět, že brankařské tréninky jí velmi prospěly. Celý turnaj nás trápilo především špatné obsazování hráček.