Starší žáci drtí soupeře, elévové během soboty skórovali osmačtyřicetkrát

O L O M O U C – Během prvního adventního víkendu florbalisté a florbalistky FBS Olomouc nezaháleli. Hned šest kategorií se vydalo do ostrých soubojů se svými soupeři. Nejvíce se dařilo „áčku“ starších žáků a elévům. Naopak juniorům to tentokrát nevyšlo.

Junioři A

Junioři se utkali s Hradcem Králové. Začátek utkání byl z pohledu domácího týmu z Hané fantastický. Tomáš Jelínek skóroval už po sedmnácti sekundách od úvodního buly. Následně se dvakrát prosadil Lukáš Vachutka a první třetina skončila za stavu 3:1. Soupeř za prvních deset minut druhé periody srovnal a otočil. To stejné se pak povedlo i Olomouci. Hradec přidal další branku a do druhé přestávky se tak šlo za stavu 6:6. V poslední periodě se soupeř prosadil dvakrát, ale i díky čtvrté brance Vachutky domácí opět vyrovnali. Nakonec se jim ale nepodařilo ubránit skóre v posledních minutách a podlehli soupeři 8:10. „Odehráli jsme dobrý zápas do útoku, ale v obraně to bohužel bylo špatné. Musíme více blokovat střely, jestli chceme vyhrávat. Gólman Hradce byl fantastický,“ shrnul průběh zápasu trenér týmu Tomáš Hruška.

Obrázek 1: Junioři doma proti Hradci.

V dalším utkání juniorku čekal Zlín. Průběh tohoto duelu byl úplně jiný. Do osmi minut se dvakrát prosadil David Vodica, který navíc hned na začátku druhé periody, respektive osmnáct sekund po jejím startu upravoval už na 1:5. Hanáci měli světlé momenty, dokázali snížit z 1:5 na 3:5 a pak z 4:8 na 6:8, ale celkově je soupeř dost přehrával a vyhrál o čtyři branky - 6:10. „Bohužel jsme nechytli první třetinu a s takto kvalitním soupeřem je to fatální. Kluky ale musím pochválit za druhou a třetí periodu,“ zhodnotil utkání Hruška.

Junioři B

„Béčko“ juniorky zase poměřilo síly v derby s Prostějovem. Ten skóroval jako první, ale domácí zápas do konce první periody otočili. Ve druhé části už to bylo úplně o něčem jiném, postupně padlo do prostějovské branky šest gólů. A to stejné se stalo i v poslední třetině, Prostějov ještě jednou vsítil, ale zápas dopadl 14:2 pro Olomoucké. Druhý víkendový mač už ale tak dobrý nebyl. Soupeř z Hranic skóroval v první třetině z přesilovky. Prostřední část utkání byla nejvíce fatální, Jakub Vavrečka sice nejdříve srovnal, ale následně domácí třikrát kapitulovali. V poslední třetině pak už jen Vavrečka upravil na 2:4

Starší žáci A

Starší žáci se jako první poměřili síly s Mohelnicí. Tu už v první třetině zaskočili třemi brankami. Soupeř sice odpověděl, ale následně ho setnuli Robin Večeřa a Radim Bečica čtyřmi rychlými góly. Zápas skončil výsledkem 7:3. Ještě lépe se Olomouci dařilo proti Šternberku. Ten vedl 1:0, ale už o první pauze bylo skóre 1:3. Matyáš Galba nastřílel čtyři branky a dvakrát asistoval, o jednu branku méně zaznamenal Jakub Balner. Hanáci tedy vyhráli 13:4.

Obrázek 2: Starší žáci v Olomouci.

Starší žáci B

Béčko mladých florbalistů v neděli hrálo dvakrát. Nejprve se postavilo Šternberku. V Šumperku se hrál vyrovnaný zápas, Šternberk ale většinu utkání prohrával. Ještě ve 31. minutě to bylo 4:9 pro Olomouc. Protivník ale zápas zdramatizoval dalšími čtyřmi góly, a nakonec prohrál jen těsně, 8:9. Proti hranicím se ale Olomouckým už tolik nedařilo a opět rozhodl hlavně závěr zápasu. A to proto, protože ve 27. minutě bylo ještě vyrovnáno (3:3), ale během dalších tří minut Hranice skórovaly třikrát a vyhrály 6:3.

Obrázek 3: Béčko starších žáků v Šumperku.

Elévové

Elévy čekaly během sobotního programu rovnou další čtyři zápasy. Nejprve přišla nečekaná prohra 1:4 s Mohelnicí, ale následně už hráči z Olomouce soupeře ničili. Postupně přestříleli SK K2 Prostějov 13:2, Playmakers Prostějov 15:6 a Přerov dokonce 19:6.

Obrázek 4: Elévové v Mohelnici.

Ženy B

Rezerva žen hrála pouze jednou. V sobotním zápase se střetla se Spartakem Bílovec. Utkání ale nemělo šťastný konec a odpovídal tomu už průběh. Bílovec během každé třetiny předvedl zlepšený výkon. Nejdřív vyhrál první část 1:0, ve druhé už zaznamenal dvě branky a zápas uzavřel třemi úspěšnými trefami v poslední periodě. Mač skončil 1:6 a jedinou branku Olomouce zaznamenala Kristýna Kenížová.