Starší žáci a dorostenky postupují na finálový turnaj MČR! Ostatním kategoriím se také dařilo

O L O M O U C – Sezóna už většině týmů pomalu končí. Některé dohrály poslední zápasy již tento týden, na některé jich ještě pár čeká. Tak či tak se jich v uplynulém víkendu pustilo do akce osm a většina z nich byla úspěšná.

Starší žáci A

„Áčko“ starších žáků se o víkendu pustilo do dvou posledních zápasů v lize. Čekaly ho souboje s Prostějovem a Přerovem. Duel s SK K2 měl, co se týče výkonu Olomouckých, stoupající tendenci. Gólově ho odstartoval Jan Slavík, na kterého ale soupeř rychle reagoval. Hosté první třetinu vyhráli 4:2. Tu druhou už 6:2 a v poslední dovolili soupeři jen jednu branku, přičemž jich sami nadělili pět a vyhráli tak 15:5.

Mač s Přerovem vypadal úplně jinak a celkem čítal jen pět úspěšných tref. Olomouc ho ale kontrolovala, během první a druhé třetiny si vytvořila náskok 3:0, poslední část dopadla remízou 1:1 a zápas tak skončil výsledkem 4:1 pro FBS. Starší žáci tak nakonec v lize skončili první, v osmnácti zápasech dokázali získat 48 bodů a na nebližšího soupeře, tedy Šumperk, měli dvoubodový náskok.

Klub FBS Olomouc se tak po dlouhých 8 letech může těšit z účasti na finálovém turnaji MČR starších žáků, které se uskuteční 6. - 8. 5. v Novém Městě nad Metují.

Junioři B

Zadařilo se i rezervnímu týmu juniorů. Ten sehrál první zápas s Mohelnicí, která šla sice rychle do vedení, ale ještě do konce první periody domácí srovnali. Následně dokázali třemi brankami v řadě odskočit a po poslední třetině, která dopadla výsledkem 2:2 celkově vyhráli 6:3. Následoval duel se Šterberkem. Ten soupeř odstartoval první brankou až v šestnácté minutě, ovšem Olomouc opět třemi brankami rychle otočila a nakonec vyhrála 4:2.

Starší žáci B

Naopak rezervě starších žáků se nedařilo. Oba zápasy prohrála. Nejprve s Přerovem, kdy se protivník prosadil už po devětadvaceti sekundách, FBS zaznamenal jen jednu branku a nakonec prohrál 1:4. Následně pak také s „béčkem“ Uničova. Za začátku byl duel vyrovnaný, pak ale soupeř začal výrazně odskakovat a nakonec zvítězil 12:6.

Ženy B

Ženské „béčko“ předvedlo dva bezchybné výkony a o víkendu si udělalo radost dvěma výhrami. Nejprve se utkalo s Rožnovem, kde šly Hanačky do vedení 3:0 a soupeř dokázal jediný gól zaznamenat až čtyřicet sekund před koncem. Následně pak ještě lepším výsledkem přehrálo Spartak Bílovec. Tento mač měl podobný průběh, s rozdílem, že Olomoučanky vedly 4:0 a po jediném protivníkově gólu ještě jednou, deset sekund do konce, navýšily a vyhrály tak 5:1.

Dorostenky

Podobně jako ženy dokázaly i dorostenky své soupeře smáznout. V jednom hracím dni se totiž utkaly dvakrát s TJ Jablonné nad Orlicí. První duel začal zostra, protože hned v úvodní minutě padly v rozmezí devíti sekund branky do obou sítí. Do té olomoucké to byla ale první a zároveň poslední. Naopak Olomoučanky jich dokázaly vsítit postupně ještě osm. Vyhrály tak první utkání 9:1, a to hlavně díky úvodní periodě, kde branek z celkového počtu nastřílely šest.

Druhý zápas měl podobný průběh. Olomoučanky začaly brankově už v úvodní minutě. Následoval další gól ve stejné třetině a pak dvě třetiny se třemi brankami. Soupeř se vůbec nechytil a za celý zápas vsítit nedokázal. V sobotu 16. dubna tak Hanačky čekají další dva zápasy, tentokrát proti FBC Liberec. I dorostenky se tak mohou těšit na finálový turnaj MČR, který se uskuteční v Olomouci 16. – 17. 4.

Mladší žákyně

Nejpernější den měly v sobotu třetího dubna právě mladší žákyně, které sehrály dokonce pět utkání. Všechno začalo výhrou 10:3 nad Přerovem. Následovala další výhry, tentokrát 5:3 s ČPP Ostravou. Jediná prohra dne přišla hned záhy, kdy hráčky FBS podlehly Vítkovicím 2:14. Rychle si ale zase spravily chuť vysokou výhrou s Letkou Toman Finance Group 10:1. Den pak zakončily remízou 3:3 s Hranicemi.

Elévové 2011 a 2012

Oba týmy elévů se o víkendu rozloučily se sezónou. Na posledním turnaji se střetly s Lipníkem, Šternberkem, Litovlí a poté i samy mezi sebou. Zkušenější tým „jedenáctek“ se rozloučil se sezónou vítězně. Nejprve nasázel neuvěřitelných 39 gólů Lipníku (39:6), následně sehrál vyrovnané, ač nakonec vítězné utkání se Šternberkem a Litovlí (13:9 a 17:12), a nakonec si to rozdal proti „dvanáctce“ a vyhrál těsně 14:13. „Dvanáctky“ tak úspěšné nebyly, i přes velkou snahu podlehly Litovli (2:18) i Šternberku (5:21). Nakonec alespoň rozstřílely po vzoru „jedenáctek“ Lipník (29:7.)

„Oba týmy předvedly na turnaji dobrý týmový výkon opřený o zlepšení v individuálních činnostech. Výsledkově to tak vypadat nemusí, zejména u méně zkušeného týmu, kde si hráči musí uvědomit, že je potřeba aktivně hrát od začátku až do konce. Celkově ale náš trenérský tým hodnotí tuto sezónu jako úspěšnou zejména po loňské sezóně, kdy hráči prakticky nemohli trénovat. Elévy čeká v květnu a červnu několik mimoligových turnajů, které naše hráče zase prověří ve všech dovednostech, které se dosud naučili na celostátní úrovni, takže klukům sezóna ještě zdaleka nekončí,“ sdělil po posledních ligových zápasech trenér Jan Grohmann.