532_20231202_085436.jpg

Souboj dvou hlavních aspirantů na postup. Zaboduje Olomouc v Paskově?

Po dvou domácích utkáních o minulém víkendu se tentokrát Hanáci přesunují opět na venkovní palubovku. Třináctizápasovou sérii výher budou chtít protáhnout v Paskově. Nebude to ovšem lehký zápas. První vzájemné utkání naznačilo, že můžeme čekat gólové hody.

Paskov patří letos k nejsilnějším týmům divizní skupiny E. Aktuálně je druhý, po dvanácti zápasech nastřádal osmadvacet bodů za devět výher a jednu porážku po základní hrací době. Na třetí Orlovou má náskok již pětibodový, na první FBS ale jedenáct bodů ztrácí. Pravděpodobně tak bude letos útočit na postup do play-up z druhého místa. Poražením Olomouce ve vzájemném zápase by si ale výrazně pomohl. Jeho forma je navíc skvostná, v posledních pěti duelech porazil postupně Horní Suchou, Bílovec, Slovácko, Orlovou a naposledy také Nový Jičín B.

Saurians dokonce disponují dvěma nejlepšími hráči v rámci kanadského bodování. Daniel Filip nastřádal už neuvěřitelných čtyřicet bodů, Martin Ulman jich má na kontě dvaatřicet, o jeden bod více než nejlepší olomoucký hráč v tomto ohledu, Igor Macháček. Filip je navíc druhým nejlepším střelcem s rovnými dvaceti brankami. Co se týče situace v brankovišti, Paskov má taky velmi kvalitního gólmana Vojtěcha Kořínka, který je při největší porci odchytaných minut (666,36) třetí nejlepší v procentuální úspěšnosti zákroků, která dosahuje 85,71 %. Průměrně inkasuje 4,50 gólů na zápas, což je v tomto ohledu čtvrté nejlepší číslo.

Moravané nastříleli druhý největší počet branek, a to 93. Vyhráli devětkrát, což je druhý největší počet v rámci ligy. Druzí jsou i v úspěšnosti střelby se skvělými 23,60 %. Saurians navíc disponují nejlepší přesilovkou, až 51,85 % početních výhod Paskova dopadne vstřelenou brankou. Tým má také dobrou defenzívu, která propustila druhý nejmenší počet gólů, a to třiapadesát.

Oba týmy se letos střetly už ve třetím kole, kdy se hrálo na palubovce v Čajkaréně. A byly to střelecké hody. Olomouc šla do vedení 3:0, po druhé třetině už panovalo v Čajkaréně skóre 6:3. třetí fáze nabídla dalších šest gólů a konečné skóre tak bylo nastaveno na 9:6 ve prospěch Olomouce, která si zápas v podstatě celou dobu hlídala.

Duel PASKOV SAURIANS vs FBS OLOMOUC se odehraje v sobotu 2. prosince v SH Paskov. Úvodní buly je naplánováno na 18:00.