Šestatřicet branek za dva zápasy starších žáků. Zářily i dívčí kategorie

Víkend kromě tradičních zápasů mužského a ženského „áčka“ patřil také našim ostatním kategoriím. Do akce se například poprvé dostala rezerva starších žáků, která nastřádala za dva zápasy šestatřicet branek a inkasovala pouze dva. Komu se dařilo dále?

Muži C

V Olomoucké lize mužů odehrálo další zápas i „céčko“. V Postřelmově se utkalo s Beerboys Libinou. Zápas byl od začátku v režii Hanáků, kteří byli označeni jako hosté. Zápas měl právě pro ně velice poklidný průběh. Už ve třetí minutě je do vedení poslal Petr Gracík a od té chvíle už Olomoučtí ani jednou neprohrávali. Postupně se dostali až do vedení 7:1, které soupeř občasnými branami snižoval. Nakonec jich zaznamenal pět, kdežto hosté jedenáct. V zápase se ukázali hlavně Martin Willmann, který skóroval hned čtyřikrát a připsal tři nahrávky, Martin Pudil, jenž zapsal hattrick a čtyři asistence a hattrickem, okořeněným o dvě gólové nahrávky se blýskl také Petr Graclík.

Tým je nyní v tabulce na prvním místě. Z pěti zápasů si připsal pět výher a má plný počet bodů. Na druhý SK K2 Prostějov má náskok dvou bodů. Příští dvě utkání sehraje v neděli 6.11. s Piranhou Přerov a Kostelcem na Hané.

Junioři A

Hlavní juniorský tým tentokrát měl na programu dva zápasy ve dvou víkendových dnech, oba v Čajkaréně. Diváci se ale vítězství nedočkali. Proti zlínským Lions mělo utkání jasný průběh. Soupeř se vytáhnul hlavně ve druhé periodě, kdy se dokázal dostat do vedení 3:5. Na většinu branek FBS totiž odpovídal dvěma góly, a tak ve výsledku zvítězil 9:5.

Utkání s Otrokovicemi bylo vyrovnanější. První třetina skončila za stavu 1:1, druhá byla mnohem gólovější, ale také po ni panoval vyrovnaný stav, 4:4. Rozhodlo se v té poslední, kdy sice v 50. minutě Domácí opět duel vyrovnali, ale na branku Milana Sousedíka v 58. minutě už odpovědět nedokázali.

V tomto týdnu budou mít program ještě náročnější, sehrají totiž hned tři mače. Ve čtvrtek 28. října s Havířovem, následně v sobotu s Hradcem Králové a následně o den později ještě s Náchodem.

Dorostenci A

Dorost měl na programu pouze jediné utkání. V sobotu se střetl s těžkým soupeřem Hummel Hattrick Brno. Zářijový mač s tímto soupeřem skončil prohrou 1:12. Tentokrát Hanáci zaznamenali branek hned pět, ale k výhře to opět bylo extrémně daleko. Od 21. do 43. minuty měl soupeř dokonce pasáž, kdy se trefil osmkrát po sobě. Zápas tak skončil 5:14.

Příští neděli si dorostenci střihnou hned dva duely. Nejprve doma hostí zlínské lvy a následně je prověří Vítkovice. V lize jsou nyní až třináctí, po sedmi zápasech mají na kontě čtyři body.

Starší žáci B

„Béčko“ starších žáků si první dva zápasy v soutěži střihlo až právě tuto neděli. V Olomouckém přeboru starších žáků ale zaznamenalo parádní výsledky. V Hranicích na Moravě se nejprve utkalo s Tatranem Litovel. Zápas mělo od začátku ve svých rukou, nakonec soupeři povolilo jen dvě branky a vyhrálo 14:2. Radim Bečica předvedl v zápase parádní výkon, když dokázal vsítit šestkrát a dvakrát přihrával.

Druhý zápas byl absolutní destrukcí soupeře. Jen po první periodě už FBS vedl 9:0, během čtvrté minuty se prosadil dokonce třikrát. Nakonec vyhrál až 22:0. Jakub Balner zapsal devět branek a dvě asistence, Bečica zase dvakrát skóroval a sedmkrát asistoval.

Další dva mače tým čekají za dva týdny, kdy se střetnou s „béčky“ Mohelnice a Šumperku. V lize jsou tedy zatím jednoznačně první se skóre 36:2.

Obrázek 1: Starší žáci B na prvním turnaji sezóny.

Juniorky

Ve víkendovém programu se se dvěma soupeři utkaly juniorky. Nejprve je prověřily Židenice. Ty šly dokonce do vedení 1:0, ovšem druhou a poslední branku přidaly až ve 46. minutě. Mezitím se Olomoučanky prosadily až sedmkrát a po 46. minutě připsaly ještě další dvě branky. Eva Řeháková zapsala tři góly a jednu asistenci. „Vyhovovalo nám vysoké tempo. Holky byly před zápasem trochu nervózní, ale během hry to z nich spadlo a ukázaly, že my florbal umíme,“ komentoval zápas trenér Ondřej Čoček.

Druhý zápas byl proti brněnským Bulldogs. Podle slov Čočka hráčky k zápasu přistupovaly s velkým respektem. Ovšem utkání zvládly na výbornou. Postupně nasázely osm branek, než dokázal svoji první a zároveň poslední trefu zapsat také soupeř. Duel měl jednoznačný výsledek 1:10. Přesto ale Čoček výkon soupeře hodně vyzdvihl: „domácí hráčky přes jednoznačné skóre podaly výborný výkon. Zápas byl rychlý a dynamický. V Brně jsme během víkendu posbírali šest bodů a těšíme se na domácí odvety.“

V tabulce se tak tým Ondřeje Čočka vyšplhal už na čtvrté místo. Před ním jsou jen klasické dva ostravské celky a Fat Pipe Chodov. Po šesti zápasech mají olomoucké florbalistky na kontě patnáct bodů. Další dva mače je čekají 6. a 7.11. proti Bohemians a Black Angels.

Starší žákyně

Po dobrém vstupu do sezóny, kdy porazily Vítkovice a remizovaly s Ostravou, tentokrát už starší žákyně zažily první porážku. V odvetě s Ostravou tentokrát podlehly 6:2. Ještě předtím se ale utkaly s Odrami, které naopak přestřílely 7:1. Příští dva duely odehrají v sobotu 6. listopadu s Asperem Šumperk a Vikingy z Kopřivnice.

Obrázek 2: Starší žákyně na dalším turnaji.

Mladší žákyně

Florbalové holky ročníku 2009-2012 v zatím odehraných zápasech soupeře jednoznačně drtily a přehrávaly. Nyní, po osmi mačích našly poprvé přemožitele. Tornáda Lutín je porazila velmi těsně – 5:4. Chuť si ale Hanačky zpravily v následných třech duelech, kdy porazily Přerov 8:4, Vítkovice 6:2 a Hranice 5:1.

V rámci turnajů tak zatím odehrály dvanáct zápasů, z nichž jedenáct vyhrály. Nyní budou mít dlouhou pauzu, až do 27. listopadu, kdy je čekají opět týmy Přerova, Vítkovic, Hranic a pak ještě ČPP Ostravy.

Obrázek 3: Mladší žákyně doma.