519_20231120_131018.jpg

Sedm mladých olomouckých celků bojovalo o víkendu

Listopad se přehoupl do své druhé poloviny, ligové sezóny a turnaje jednotlivých florbalových kategorií jsou v plném proudu. Tentokrát se představily oba týmy dorostenců, starší žákyně, oba týmy mladších žáků a obě přípravky. Jak se jednotlivým kategoriím dařilo?

Dorostenci A

Áčko dorostu sehrálo v sobotu poslední dvě utkání v letošní 1. lize dorostenců. Nejdříve se utkalo s Vítkovicemi. Ty už v prvním utkání vyhrály vysoko 7:1. Tentokrát duel brankově otevřela Olomouc už v první minutě, soupeř ale skóroval jen do konce první periody pětkrát. V druhé části přidal čtyři a v poslední ještě tři trefy. Hanáci kontrovali už pouze jednou a prohráli 2:12. „Vítkovice nás na plné čáře přejely, v zápase byly jednoznačně lepším týmem. Nás trenéry ale mrzelo hlavně to, že náš výkon zase nebyl stoprocentní. Víme, že bychom dokázali hrát daleko lépe, což by sice na soupeře takových kvalit asi ani tak nestačilo, ale je to problém, protože jsme prohráli opravdu obrovským rozdílem. Kdyby to kluci odmakali na sto procent, nebylo by to až tak zlé,“ okomentoval duel trenér Tomáš Hruška.

Následovalo utkání s Hummelem Hattrick Brno. Ten otevřel soupeř velice rychle, ale pak už přebrala iniciativu Olomouc. Ta postupně nastřílela okleštěné sestavě protivníka pořádný příděl, a vyhrála 17:3. „Soupeř měl velice mladý tým, z našeho pohledu to byla jednoznačná výhra. Budu se ale opakovat, zase to nebylo stoprocentní. Přizpůsobili jsme se tomu, že soupeř nebyl v nejlepší sestavě. Kdyby byl v plné síle, měli bychom problém. Naši hráči to neodjezdili naplno, což nás mrzelo,“ shrnul druhý zápas Hruška. „Výsledkově to odpovídá, prohra s Vítkovicemi a výhra nad Hattrickem. V prvním koši jsme se sportovně udrželi. Obhájili jsme průběžné třetí místo na Moravě, což je pro nás obrovským úspěchem a odrazovým můstkem do další práce,“ dodal trenér.

Dorostenci B

Rezervní tým dorostu odehrál taktéž dva zápasy v sobotním programu. Duel s Mohelnicí byl vyrovnaný. V první třetině skóroval nejdřív Oponent, Olomouc se ale dotáhla. Stejný scénář následoval i ve druhé periodě. Poslední část už patřila soupeři, který dokázal dvakrát skórovat a odvezl si výhru 4:2. „Na turnaj jsme jeli s mladým týmem složeným převážně ze starších žáků a brali jsme to jako přípravu na další týden, kdy nás čeká důležité utkání. Mohelnice je jedním z nejlepších týmů v soutěži, po minulém výplachu, který jsme od ní dostali, jsme čekali těžký zápas. Musím ale kluky pochválit za to, jak dobře k tomu přistoupili. Skončilo to sice 2:4, ale zápas byl dlouho vyrovnaný a za stavu 2:2 v poslední třetině jsme ho mohli překlopit i na svou stranu,“ řekl k utkání trenér Tomáš Skoupil.

Následovalo měření sil s Prostějovem. Ten po brzkém gólu FBS srovnával, ale následně znovu inkasoval. Olomoučtí šli zkraje druhé třetiny do vedení 3:1, to si ale ještě v téže dvanáctiminutovce nechali vzít a zápas se opět srovnal. V poslední periodě protivník dvěma góly odskočil a FBS se zmohlo už akorát na jeden gól v poslední sekundě duelu. Zaznamenalo tak prohru 4:5. „Chtěli jsme tento zápas za každou cenu vyhrát, což se bohužel nepovedlo. Po zbytečných chybách a nedostatečné agresivitě z naší strany jsme bohužel podlehli. Nepřipsali jsme si žádné body, což nás mrzí, chtěli jsme konečně zvítězit. Věříme ale, že příště budeme úspěšnější. Turnaj přinesl pro mladé kluky to, co měl. Odehráli další náročné zápasy po fyzické stránce. Museli předvést své maximum, byly to důrazné agresivní zápasy,“ shrnul turnaj Skoupil.

Starší žákyně

Další dvě utkání si připsaly starší žákyně. Ty se potýkají s generační obměnou a jejich výsledky jsou dle trenéra překvapivé. Faktem je, že z posledních dvou duelů, které odehrály, přivezly po prohře 3:9 s Šumperkem a remíze 4:4 s Kopřivnicí pouze bod. „I když se na trénincích snažíme, tak neustále některé základní florbalové návyky nejsme schopni přenést do zápasu. V obou zápasech nás především trápila rychlost a klid na florbalce. Vůbec jsme se nedokázali dostat do tempa a donutit soupeře hrát naši hru. Naopak, přizpůsobili jsme se soupeři, a to nás dnes stálo velmi cenné body. Pokud si hráčky neuvědomí, že florbal je týmový sport, tak nedojde k žádanému progresu. Dnes musím pochválit obě sestry Andresovy, Denisu Andresovou za krásný výkon v brance, když v brance v ligovém zápase byla vůbec poprvé, a také Anetu Andresovou za velmi kvalitní výkon v obraně. Další dvě utkání nás čekají v prosinci a pevně věříme, že se výkon našich děvčat již konečně zvedne a na hřišti nechají všechno,“ shrnul turnaj trenér Martin Pejzl.

Mladší žáci

Týmy mladších žáků mají za sebou také další turnaje. „Dvanáctka“ se představila proti týmům Jeseníka a Vikýřovic. Ze dvou zápasů si připsala jednu prohru a jednu remízu. „Na turnaji jsme ukázali, že od začátku sezóny jde náš herní projev neustále nahoru. Celou dobu nás trápila zejména větší efektivita v proměňování vytvořených šancí,“ shrnul turnaj trenér Daniel Tichý. Starší tým poměřil síly s Krnovem a Třincem, a zapsal skvělé výsledky, když obě utkání opanoval. „Odehráli jsme dvě dobrá utkání. Jsme rádi, že se nám daří přenášet do zápasu věci, které děláme na tréninku. Především druhý duel s domácím Třincem byl z naší strany velice povedený,“ nechal se po turnaji slyšet trenér Vojtěch Krhovják.

Přípravka

Obě přípravky za sebou mají také další zápasy. Mladší z nich odehrála letos již druhý turnaj. Nejdříve se utkala s Lutínem, se kterým ovšem prohrála. Pak podlehla vysoko šumperskému Asperu Blue. Následovala prohra s Uničovem Black. V posledním zápase se klukům ale zadařilo, když porazili alespoň hranické Sokolíky. Pro starší přípravku to byla letošní premiéra. Ta byla ale velice zdařilá, když si Olomoučtí připsali vysoké výhra proti Lipníku, Přerovu a Litovli. Už těsněji, ale i tak vítězně, dopadl také poslední duel, ve kterém se utkali se Šternberkem.