419_20230329_112051.jpg

Rezervy vyrazily poměřit síly

Letošní ročník je blíž a blíž svému konci. I přesto se ale do víkendových zápasů zapojilo hned šest kategorií FBS. Převážně to byly béčka jednotlivých kategorií nebo mladší žáci a žákyně.

Muži B

Rezervní tým mužů na rozdíl od toho hlavního ještě má některé zápasy před sebou. O víkendu si střihl hned dva. Nejdříve se utkal s Playmakers. Prostějov polovinu zápasu vedl, ovšem Olomouci se povedlo duel zvrátit během šesti minut ze stavu 1:3 na 4:3. Nakonec však utkání skončilo remízou. Neslavně se vyvíjel také duel s Beerboys. Libina se taktéž dostala do vedení 3:1. Olomoučtí ale pak předvedli skvělý obrat na 5:3 a druhé měření sil ovládli.

Dorostenci B

Béčko dorostenců se utkalo po třech týdnech znovu s Přerovem. Předchozí duel dopadl výsledkem 5:2 pro domácí Přerov. Tentokrát kluci z Olomouce předvedli o něco lepší výkon, ale prohře 3:5 to nezabránilo. Dobře nedopadl ani duel s Mohelnicí. Ta skórovala šestkrát v řadě a dostala se do obrovského náskoku. Z týmu FBS se podařilo propálit gólmana pouze Petru Filipovi Navrátilovi a Alexi Sofronieskému. Mohelnice vyhrála 8:2.

Starší žáci B

Rezervu starších žáků potkal podobný osud, jako tu dorosteneckou. S Mohelnicí sice žáci vedli, dokonce 2:0, ale pak soupeř otočil a dovedl zápas k vítězství 7:5. Lepší už to bylo v měření sil s Uničovem. Jejich Yellow tým po úvodní brance Adama Beneše otočil, pak ale srovnal Tadeáš Krumpholz. Uničovu se podařilo ještě dvakrát vkročit do vedení, ale především díky dvěma dalším gólům Beneše a následné brance Vojtěcha Mádra nakonec Olomouc zápas vyhrála 5:4.

Mladší žáci 2010 a 2011

Oba týmy mladších žáků se vydaly na další turnajový den. „Desítka“ jela do Litovle, kde se nejdříve utkala s celkem Secco Šternberk, který porazila výsledkem 3:1. Následně přehrála Litovel 10:5. Proti druhému šternberskému týmu ČD Cargo se jí nezadařilo, podlehla 5:9. Chuť si ale napravila poražením Playmaykers Prostějov v poměru 8:2. Druhý z týmů zamířil do Senice na Hané, kde nejdříve prohrál s Lutínem 1:4 a následně remizoval s Šumperkem 3:3. Pak sehrál dva duely s Přerovem, kde se mu už zadařilo. Olomoučtí mladíci nejdřív porazili Predátory 4:2 a následně také Pantery 8:2.

Mladší žákyně

Mladší žákyně měly další turnajový den po třech týdnech. Nejprve se utkaly s Letkou Toman Finance Group, ovšem podlehly jí 3:8. Následně ale porazily tým Přerova 8:2. Vyrovnané utkání sehrály s ČPP Ostravou, která nakonec zvítězila 10:7. Nezadařilo se jim ani následně s Vítkovicemi, se kterými prohrály 5:7.