629_20240327_155302.jpg

Radek Řehák: Držíme se sloganu „náš tým je tak silný, jak jeho nejslabší hráčka“, a to se letos potvrdilo

Ženy si po základní části ženské ČEZ Extraligy připsaly umístění na čtvrtém místě v tabulce. Do čtvrtfinále schytaly Tatran, kterému podlehly v šesti zápasech. Jak na sezonu pohlíží trenér Radek Řehák a co mu utkvělo z letošního ročníku v paměti se dozvíte v rozhovoru.

Základní část skončila úspěšným čtvrtým místem, jak si zpětně umístění v první čtyřce ceníš?

„Určitě si toho vážíme hodně. Je to důkaz toho, že se náš tým posouvá kupředu jak výsledkově, tak herně. Je to i určitá vzpruha pro hráčky i realizační tým, že to, co děláme, nese tížené ovoce. Samozřejmě i pro klub to je důležité, protože se více zviditelní. Takže ze všech stran panuje spokojenost.“

Do čtvrtfinále na vás zbyl Tatran. Jaké byly první pocity? Upřednostnil bys raději Bulldogs?

„My jsme s tím počítali. Jak už z nějakých zvěstí, tak z herních kvalit jednotlivých týmů. Já jsem velký odpůrce výběru soupeřů a byl bych raději, kdybychom si to rozdali s Bulldogs podle výsledků ze základní části."

Kdybys mohl vrátit čas, udělal bys před čtvrtfinálem něco jinak?

„Takhle já nepřemýšlím. Za jednotlivýma rozhodnutími si stojíme. Nějakým způsobem jsme se v danou chvíli rozhodnuli, a tak to pro nás bylo správně. Chyběl kousek, nabrali jsme nové zkušenosti, které budeme chtít příště zúročit."

Příští rok bude tým zase o něco zkušenější, budou cíle vysoké jako letos?

„Holky budou sice zkušenější, ale my si nejdříve musíme počkat na to, jakou šířku kádru budeme mít. Jsem totiž přesvědčen, že po letošní sezoně bude kolem našich hráček kroužit několik velkoklubů. Jsem na to docela zvědavý, s jakým kádrem nakonec do sezony vstoupíme. Byli bychom ale sami proti sobě, kdybychom z našich cílů slevili. Takže se budeme chtít pohybovat kolem té hranice první čtyřky.“

Kdybys měl vybrat jeden moment z celé sezony, na který budeš dlouho vzpomínat, který by to byl?

"Těch momentů tam bylo letos hodně. V přípravě jsme například porazili Zug (vítěz základní části nejvyšší Švýcarské ligy pozn. redakce). Dalším zlomovým momentem sezony byla výhra v pátém kole nad Tatranem, kde jsme si ukázali, že jsme schopni hrát s každým. Poté zápas s Chodovem, který se odehrál v Chomutově. Jeli jsme tam v hodně okleštěné sestavě a dokázaly jsme stejně Chodov porazit. Dalším momentem byla vítězná vlna na začátku nového roku, která nám dodala nějaké sebevědomí do bojů o první čtyřku. Naposled to byla samotná čtvrtfinálová série, kde jsme dvakrát porazily kvalitní Tatran před fantastickými diváky. "

V čem se tým oproti předchozím sezonám zlepšil a na čem bys chtěl před následujícím ročníkem zapracovat?

„ Myslím, že se tým zlepšil celkově. Doplnil se kádr o hodně kvalitních hráček z naší juniorky. Celkově bych řekl, že holky dospívají nejen věkem, ale i jako hráčky. Zapracovat bychom chtěli na kvalitnějším držení míčku a vnucování soupeřkám náš styl. A jednoznačně musíme zlepšit hru v před brankových prostorách, kde si myslím, že nás letos tlačila bota nejvíce."

Dokázal bys vybrat hráčku, která udělala největší pokrok?

"Neřekl bych, že jedna hráčka nějak vyskočila více než ty ostatní. Všechny hráčky se posunuly, někomu se samozřejmě sezona vyvedla lépe, někomu méně, ale každá se na našem úspěchu zasloužila. Držíme se sloganu, že tým je nejsilnější jako jeho nejslabší hráčka a myslím, že letos se to potvrdilo. Když tým fungoval, tak jsme dokázali porazit každého, když jsme byli dole, tak jsme ztratili body například s Židenicemi."