První zaváhání v play-up. Hornets vyrovnali sérii

Druhý duel posledního kola play-up mezi Olomoucí a Hornets neměl pro Hanáky šťastný konec. Po nepovedené druhé třetině podlehli v play-up poprvé, a série se tak za stavu 1:1 přesouvá do brněnských Bohunic.

FBS OLOMOUC – HORNETS BRNO ZŠ HORNÍ 2:5 (1:1, 0:3, 1:1)
Branky: 20. Bohdan Kopelec, 59. Igor Macháček - 1. Jan David Šamánek, 26. Vincent Drápal, 28. Dominik Sláma, 30. Vincent Drápal, 55. Daniel Havel
Zásahy brankářů: Patrik Antoniazi 21 - Bořek Králík 14
Rozhodčí: Jiří Kroupa – Šimon Chovanec
Vyloučení: 1:2, využití: 0:0
Diváci: 160

Zápas nezačal pro domácí vůbec dobře. Netrvalo to ani minutu, a Hanáci už inkasovali. Soupeř slavil už po uplynulých 51 sekundách. Další průběh byl zajímavý, Olomouc si zahrála přesilovku, kterou ale neproměnila. Neproměnila ani několik větších šancí, které měla, což ale platilo i pro soupeře. FBS se konečně dočkalo až v čase 19:19, kdy dokázal Bohdan Kopelec od mantinelu najít volné místo u tyčky hostující branky. Mimochodem, Kopelec pár sekund předtím trefil břevno.

Po nerozhodné první třetině přišla velice špatná třetina druhá. Od 26. minuty přišla tragická domácí pětiminutovka. Hornets se trefili v tomto časovém úseku hned třikrát, a to v 26., 28, a 30. minutě. Dostali se tak ještě před půlkou zápasu do vedení 4:1, a to ještě pár sekund před koncem trefili spojnici olomoucké branky.

Poslední část začala v klidnějším tempu. Na obrátkách hra zase nabrala vyloučením hostujícího hráče, ale Olomouc ani tentokrát přesilovou hru nevyužila. Stejný scénář ale platil o hostech poté, co byl vyloučen Vít Friedl. Poslední hřebíček do olomoucké rakve pak přišel v 55. minutě, kdy soupeř odskočil už do vedení 5:1. Hanáci reagovali timeoutem, chvíli po něm pak kosmeticky upravil ránou pod víko Igor Macháček, což ale už nic moc nezměnilo.

Olomouc druhý zápas ztratila po prohře 2:5, a série se tak do Brna přesune za stavu 1:1. „Dnes nezbývá než pogratulovat soupeři k předvedené hře a srovnání série. Nám to dnes ale vůbec nesedlo a místy jsme bojovali více se sebou než se soupeřem. Máme týden na to vrátit se do herní pohody z průběhu sezóny a doufám, že v Brně předvedeme výkon hodný playup, a přetlačíme sérii zpět na naši stranu,“ shrnul duel trenér Lukáš Kočiřík.

Série se tedy přesouvá do Brna. A už nyní víme, že se tam odehrají dva zápasy. Třetí utkání začíná netradičně již v pátek 29. března. Čtvrtý duel bude následovat o den později. Oba dva duely se odehrají v hale SH Tatran Bohunice od 18:00.