Přípravka válcovala soupeře, ostatní s padesátiprocentní úspěšností

Tentokrát se mimo elitní kategorie olomouckého klubu do hry dostaly jen tři mladé týmy. Dorostenci a starší žákyně si připsali po jednom vítězství i prohře. Přípravka 2015 se utkala se čtyřmi soupeři a ani jednomu z nich nedala šanci.

Dorostenci A

Hlavní tým dorostenců se o víkendu utkal dvakrát. Nejdříve poměřil síly se Zlínem. Už ve čtvrté minutě šel do vedení. Přestože soupeř srovnal, Hanáci dokázali ještě do pauzy znovu přejít do vedení. Druhá perioda nabídla zvýšení na 3:1, potažmo 4:1, ale trefil se nakonec i Zlín. V poslední periodě už ale Valaši nedokázali se zápasem nic udělat. Vítězství 5:2 potvrdil svým čtvrtým gólem v zápase Marek Opluštil.

Druhý duel byl dost zajímavý. Olomouc šla do vedení už ve třetí minutě, ale po chvíli soupeř srovnal. Pak se Hanáci prosadili ještě dvakrát, chvíli před pauzou však ČPP Ostrava ještě jednou snížila. V kontrastu s pětigólovým úvodním dějstvím to druhé řádnou branku nenabídlo. Závěrečná perioda už Olomouckým bohužel nevyšla. Skórovali pouze jedenkrát, zatímco oponent se trefil hned čtyřikrát a uzmul vítězství 6:4.

Přípravka 2015

Přípravka za sebou má další čtyři duely. Do turnajového dne vstoupila zápasem se Šternberkem U15, který vyhrála 5:0. Se Šternberkem se hned následně utkala znovu, ovšem postavil se proti ní o rok mladší tým. I ten ale FBS přemohl, a to v poměru 8:2. Těsnější pak byl duel s Mohelnicí, který skončil 7:3. Olomouc vyhrála i poslední mač dne, když nedala šanci Litovli, kterou přestřílela 13:2.

Starší žákyně

Jedinou dívčí kategorií mimo ty elitní, která se tento víkend vydala ke střetnutí se soupeři, byla kategorie starších žákyň. Ty se v sobotu utkaly se dvěma soupeři. Nejdříve se jim podařilo porazit Třinec. Hanačky se v první třetině prosadily dvakrát, ve druhé části reagovaly gólem na branku soupeře a v závěrečné periodě opět přidaly dvě trefy, což dohromady znamenalo vítězství 5:1. Duel s Vítkovicemi už se ale Olomouci moc nepovedl. Ostravanky skórovaly již po jednadvaceti sekundách. Byl to jediný gól utkání, které tak skončilo výhrou Vítkovic 1:0.