630_20240328_185216.jpg

Přijde olomoucká vendeta? Juniorky vyzvou v semifinále Tatran Střešovice

Je to týden od vypadnutí žen ve čtvrtfinále extraligy, které nezvládly sérii v poměru 2-4. Pomstít sami sebe a své spoluhráčky z žen můžou olomoucké juniorky již tento víkend, kdy se utkají právě s pražským celkem v semifinále nejvyšší ligy juniorek.

Týmy se spolu utkaly v sezoně dvakrát. V prvním měření sil na tatranské hale dokázala Olomouc v brankově strohém utkání přetlačit červenočerné 2:1. V odvetě bral Tatran vítězství 6:5, když ve třetí třetině vstřelil o branku více než domácí Olomouc.

Tatran Střešovice

Tatran skončil po základní části na druhém místě s bilancí 20-0-0-4. Prohru si připsal pouze s Olomoucí, dvakrát s Chodovem a Bohemkou. Ve čtvrtfinále se utkal s Ostravou a musel rozhodnout až třetím zápasem. V základní části vstřelily pražské juniorky 170 branek a obdržely 79 gólů. Tatran měl nejlepší oslabení v lize s 90% úspěšností. Střešovice mají v týmu nejproduktivnější hráčku ligy Nikolu Pieczonkovou, ta se podílela na 70 brankách svého týmu, ale v playoff se zatím neprosadila. Tatran zahrál ve čtvrtfinále čtyři přesilovky, žádnou ale neproměnil. Naopak ubránil všechna tři oslabení.

FBS Olomouc

Olomouc skončila v tabulce na třetím místě, když si připsala o jednu prohru více než Tatran. Ve čtvrtfinále vyzvala Vítkovice, které dvakrát porazila a postup si potvrdila už v neděli. V základní části vstřelila Olomouc 155 branek a 65 obdržela. V přesilovkách si Olomouc udržela úspěšnost přes 34% a v oslabení se pohybovala kolem 83%. Nejproduktivnější hráčkou se stala Gabriela Vaculová se 35 body. V playoff se Olomouci nepovedla jediná ze čtyř přesilovek, naopak v jediném oslabení obdržely juniorky branku.

Série začíná v sobotu od 13:00 na pražské hale v Řepích. Odveta se odehraje v neděli od 15:00 v Čajkaréně.