515_20231116_174713.jpg

Preview: Ženy v pátek čeká nováček, v neděli obávaný soupeř

Extraliga se dostává do své poloviny a Olomouc drží pěkné čtvrté místo. V pátek by svůj bodový příděl měla navýšit, protože se utká s předposledním Třincem. Nedělní utkání bude jiná pohádka, ženy se vrátí k prvnímu kolu a v ostravské Dubině vyzvou Vítkovice.

FBC INTEVO TŘINEC

Nováček soutěže z Třince si v úvodních devíti zápasech připsal pět bodů. Porazil pouze poslední tým soutěže Znojmo. Třinec hraje málo přesilovek i oslabení. Ze čtyř přesilových her vstřelily hráčky jednu branku, v oslabení mají 60% úspěšnost. Nejproduktivnější hráčkou týmu je Vendula Podsedníková se sedmi body.

1. SC TEMPISH Vítkovice

    Vítkovice opanují třetí místo tabulky se ziskem 21 bodů. V prvním utkání si s Olomoucí poradily 5:0 a v neděli budou chtít výkon opakovat. Hráčky jsou druhé nejproduktivnější v lize, zároveň mají třetí nejlepší obranu. V oslabení jsou 75% a v přesilovkách mají 58% úspěšnost. Nejproduktivnější hráčkou týmu je Michaela Kubečková s 19 kanadskými body.

    FBS Olomouc

    Olomoucké ženy se blíží k historické sezoně. V polovině ročníku drží čtvrtou pozici s náskokem jednoho bodu na Tatran a se ztrátou čtyř bodů na nedělní soupeřky z Vítkovic. V posledním kole nezvládly závěr zápasu proti druhé Ostravě, které ale byly více než vyrovnaným soupeřem. Nejproduktivnější hráčkou Olomouce je Lucie Cholinská se 17 body. V brance se ženy pyšní nejlepší brankářkou soutěže Kláru Hodulíkovou, která má ve třech zápasech 92% úspěšnost.