517_20231117_220516.jpg

Preview: Olomoucké juniorky čekají dvě utkání s týmy ze spodní části tabulky

Juniorkám zbývají dva zápasy do začátku druhé části sezony. Po deseti kolech mají na kontě 24 bodů za osm výher. O víkendu je čekají dva zápasy s tabulkově slabšími týmy. V sobotu hrají v Turnově s Libercem, v neděli se přesunou do Hradce Králové.

FBC Liberec

Liberecké juniorky se nachází na devátém místě se ziskem 12 bodů. Naposledy obdržely 13 branek od Chodova, předtím přejely Vinohrady. Hráčky ze severu mají 14% úspěšnost přesilovky a 45% oslabení. Ve skóre jsou lehce v mínusu s -11. Nejproduktivnější hráčkou týmu je Lucie Cidlinská s 19 body.

IBK Hradec Králové

Hradec si připsal šest bodů a je předposlední, za sebou nechává pouze Spartu a Vinohrady, které v posledním kole porazil 9:3. Ve hře v přesile mají hradecké juniorky pouze 8% úspěšnost, v oslabení jsou na přívětivějších číslech, konkrétně na 75 %. Hradec je velmi málo produktivní, za 10 zápasu vstřelil pouze 24 branek. Nejproduktivnějším hráčem týmu je s osmi body Veronika Špringerová.

FBS Olomouc

Olomoucké hráčky navazují na dva výborné ročníky, kdy tým došel až do finále, z čehož jednou cinklo zlato. Tým se však musí potýkat s absencí svých hvězd, které pravidelně nastupují za ženy, jako tomu bude i tento víkend dle předpokladů. V tabulce si však zatím vedou juniorky dobře, posbíraly 24 bodů a jsou třetí. Mají 50% úspěšnost v přesilovkách a 88% úspěšnost oslabení, nejproduktivnější hráčkou je Veronika Mrázková se 16 kanadskými body.