636_20240404_155626.jpg

PREVIEW: Kdo doplní Chodov ve finále se rozhodne v nedělních dopoledních hodinách

Semifinálová série playoff juniorek mezi Olomoucí a Tatranem Střešovice dospěla do třetího rozhodujícího utkání, které se odehraje v neděli v Praze od 11:00. Do fanouškovského autobusu se můžete přihlásit v ČS!

Sobotní utkání na tatranské palubovce bylo dlouhou dobu v držení olomouckých hráček. Tatranu však byly nabídnuty tři přesilovky v poslední třetině a tu třetí Střešovice využily a zápas srovnaly. Tři minuty před koncem se dostali domácí do vedení a Olomouc už nestihla zareagovat.

Nedělní odveta na olomouckých parketách byla jednoznačně v držení moravského celku. Olomouc si vzala vedení 3:0, Tatran sice během 30 sekund snížil na 3:2, ale následné tři branky padly pouze do střešovické sítě. Tatran sice snížil na 6:3, ale tím zápas skončil.

Tatran Střešovice

Tatran skončil po základní části na druhém místě s bilancí 20-0-0-4. Prohru si připsal pouze s Olomoucí, dvakrát s Chodovem a Bohemkou. Ve čtvrtfinále se utkal s Ostravou a musel rozhodnout až třetím zápasem. V základní části vstřelily pražské juniorky 170 branek a obdržely 79 gólů. Tatran měl nejlepší oslabení v lize s 90% úspěšností. Střešovice mají v týmu nejproduktivnější hráčku ligy Nikolu Pieczonkovou, ta se podílela na 70 brankách svého týmu. V sérii s Olomoucí vstřelil Tatran šest branek, využil jednu ze tří přesilovek a ubránil jediné odehrané oslabení. Tři kanadské body si v semifinále připsala Markéta Seidlerová. Obě utkání odchytala Veronika Novotná.

FBS Olomouc

Olomouc skončila v tabulce na třetím místě, když si připsala o jednu prohru více než Tatran. Ve čtvrtfinále vyzvala Vítkovice, které dvakrát porazila a postup si potvrdila už v neděli. V základní části vstřelila Olomouc 155 branek a 65 jich obdržela. V přesilovkách si udržela úspěšnost přes 34% a v oslabení se pohybovala kolem 83%. Nejproduktivnější hráčkou se stala Gabriela Vaculová s 35 body. V semifinálové sérii vstřelila Olomouc osm gólů. Ubránila dvě oslabení ze tří a neproměnila jednu přesilovku. Čtyři kanadské body si připsala Kateřina Stoklásková.

Rozhodující utkání se odehraje v neděli od 11:00 na STODOLA Aréně Střešovice. Vydejte se podpořit juniorky fanouškovským autobusem! Sraz je v 6:45 na Tržnici, cena za cestu je 350 korun. Více informací a přihlášení najdete v členské sekci.