Další dlouhá pauza přerušila průběh 1. ligy mužů v sezoně 2025/26. Olomouc si naposledy zahrála před Vánoci, konkrétně 21. prosince, kdy v domácím duelu po reprezentační pauze vyzvala Bulldogs Brno. Hanáci se tehdy dostali do vedení 3:0, které ale ztratili. Nakonec zápas rozhodl trefou 20 sekund před koncem Vojtěch Blana.
Orka je letos v 1. lize dominantní. V 17 zápasech vybojovala 41 bodů a právem jí patří čelo 1. ligy se čtyřbodovým náskokem na Bulldogs a osmibodovým právě na FBS. Body ztratila pouze čtyřikrát v sezoně, z toho třikrát prohrála. Naposledy tomu tak bylo tři zápasy zpět opět právě s brněnským celkem.
Stará Boleslav má ve svých řadách druhého nejlepšího střelce celé soutěže. Robin Havlina nastřílel v 17 zápasech už celkem 20 branek. Zároveň je nejlepším hráčem svého týmu v rámci kanadského bodování, připsal si již 29 gólů. Dva další hráči Orky, Matěj Pruner a Jakub Ruml jich nasbírali 25, ofenzivní síla Orky je tedy velice dobrá. Co se týče brankářů, Staroboleslavští sázejí na Vojtěcha Žáčka s fantastickou úspěšností 88,46 % a 3,01 inkasovanými góly na zápas při 478 odchytaných minutách. Záda mu kryje Miroslav Kovařík, který disponuje úspěšností 80,32 % při 5,06 inkasovaných brankách, odchytal 297 minut.
Orka má na kontě jako jediná už 13 výher. Nejlepší je také v úspěšnosti střelby, kdy hned 26,23 % jejich střel skončí vstřelenou brankou. Stará Boleslav obdržela také třetí nejmenší počet branek (73). Hráči Orky nepatří k nejdisciplinovanějším, inkasovali už 96 trestných minut, což je třetí nejvyšší počet, mají ale velice dobré oslabení, kdy ubrání 72,97 % početních nevýhod.
První vzájemný zápas letošní sezony patřil jasně olomouckému soupeři. Orka v Čajkaréně sice inkasovala jako první a po srovnání inkasovala znovu, jenže stav 2:1 byl tím posledním, kdy Olomouc naposledy vyhrávala. Pak už skórovali pouze hosté, kteří do konce zápasu vstřelili ještě osm branek a vyhráli nakonec 9:2.
Duel ASK Orka Stará Boleslav versus FBS Olomouc je v plánu v neděli 4. ledna na hřišti soupeře. V SH ZŠ Palachova Brandýs nad Labem se úvodní buly provede v 18 hodin.