Prague Games 2023 jsou minulostí. Jak se dařilo olomouckým klukům?

V průběhu prvního červencového týdne se konal každoroční turnaj pro mladé florbalisty a florbalistky s názvem Prague Games. Do Prahy se dostavilo 290 týmů, přičemž se zúčastnily kromě českých také švýcarské, švédské, slovenské, finské a lotyšské celky. FBS se akce účastnilo ve třech kategoriích - mladší a starší žáci a dorostenci.

Mladší žáci

Nejmladší olomoucký tým byl ve skupině D společně s Bohemians, s švýcarským týmem Pumas Zurich Oberland a s Chodovem.

Do turnaje vstoupili Hanáci ve středu zápasem s Bohemkou. Ten otevřeli skvěle, za pět minut už vedli 3:0. Soupeř pak dvakrát snížil. Mezi tím ale i Olomouc nastřílela další dvě branky. Neméně povedená byla i úvodní část druhé půle, kdy FBS navýšil už na 7:2. Soupeři se pak podařilo ještě třikrát snížit na konečný výsledek 8:5.

Velmi těsné bylo následné měření sil se Švýcary. První polovina nabídla pouhou jednu branku, kterou vstřelil Erik Opluštil. V druhém poločase padlo už o poznání více gólů. Švýcaři dokázali Olomoucký náskok dohnat a zápas byl ukončen za stavu 3:3.

Poslední skupinový duel se odehrál ve čtvrtek proti Chodovu. Zápas byl opět vyrovnaný. I přes to Olomoučtí po celou dobu vedli a zvítězili - 3:2. Skupinu tak uzavřeli bez jediné porážky a postoupili z druhého místa do osmifinále. Za Curychem zaostali pouze o počet vstřelených branek.

Ve vyřazovacích bojích bohužel potkali silného soupeře. Do cesty se jim postavil pozdější finalista, ACEMA Sparta Praha. Ta vstřelila úvodní branku, na kterou ještě Olomouc v první polovině dokázala reagovat. Druhá část už patřila Spartě, která se dalšími třemi góly prostřílela ke konci a Olomouc prohrála 1:4. Kvůli prohře se tak FBS posunulo do čtvrtfinále v play-off B.

V pátečním čtvrtfinálovém zápase Olomouc porazila Gorily Plzeň 7:4. Následovala další ochutnávka švýcarského florbalu v semifinále. I tento zápas olomoucký výběr zvládl a Zug United Blue porazil výsledkem 7:5. To znamenalo jediné, finále play-off B a bitvu s Torpedem Havířov. Soupeři se výborně povedl vstup do zápasu. Havířov vstřelil hned čtyři góly v úvodních čtyřech minutách. Pak už zvládl utkání dotáhnout do vítězného konce - 3:8. Olomouc tak v play-off B skončila na druhém místě!

Starší žáci

I starší žáci se střetnuli s Curychem. Další týmy ve skupině byly - Kanonýři Kladno a německý FBC Havel.

Svou turnajovou pouť FBS začlo právě proti Němcům. Už po osmi sekundách skóroval Skopal. Kluci soupeři povolili pouze jednu branku a zvítězili 3:1. Úplně stejným výsledkem následně podlehli Curychu. Ve čtvrtek bojovali proti Kladnu o druhé místo v tabulce. To se jim nakonec povedlo. Soupeři, který po první polovině sice vedl, nasázeli pět branek a utkání ovládli

Jejich prvním oponentem v play-off byl švýcarský tým, Biel-Seeland United. Utkání nemohlo být více dramatické, skončilo 0:0 a muselo se rozhodovat trestným střílením. Balner naštěstí proměnil svůj pokus a posunul Olomouc do dalšího kola play-off.

V osmifinále se pak postavili týmu UNITE. Ten se dostal do dvoubrankového vedení, přičemž první gól vstřelil již po sedmi sekundách. Olomouc ve druhé části následně znovu inkasovala a pak už jen upravila na konečných 2:3. Pro starší žáky to tak znamenalo konec v osmifinále.

Dorostenci

Posledním olomouckým týmem, který se na turnaj vypravil, byl tým dorostenců. Ti byli ve skupině s týmy UNITE, Tatran Střešovice II a se švýcarským Floorball Riders Boys. Proti celku UNITE turnajovou cestu započali.

Úvodní duel byl hodně vyrovnaný, měl několik zvratů a celkově se jednalo o napínavý zápas, který nakonec skončil remízou 5:5

Následovalo střetnutí se Švýcary. To pro Hanáky nebylo žádným problémem. Celý zápas ovládali hru a zvítězili 8:1

V posledním skupinovém zápase je čekal tým ze Střešovic. Olomoučtí kluci vsítili hned sedmkrát a zároveň žádný gól neobdrželi - konečný výsledek byl tudíž 7:0. Po dvou výhrách a jedné remíze postupovali do play-off z prvního místa, díky většímu počtu vstřelených branek.

V play-off se nejdříve postavili týmu Grankulla IFK z Finska. Ani tentokrát ale snahy protivníkova týmu nebyly nic platné. Olomouc se postarala o další vysoké vítězství, tentokrát 7:1

Další kolo už veselé nebylo. Střetnutí s Chodovem Olomouci nevyšlo. Soupeř ovládl první poločas 0:4, přičemž na čtyři branky mu stačilo úvodních šest minut. Ve druhém dějství ještě skóre navýšil na 0:6. Dorostenci tak na turnaji skončili ve stejné fázi, jako starší žáci, tedy vyřazením v osmifinále