653_20240514_090853.jpg

Pouze dvě kategorie bojovaly na víkendových turnajích

Sezóna se většině týmů už velice rychle blíží ke konci. V posledním týdnu už hrály pouze dvě mladší kategorie, které se zúčastnily neligových turnajů. Jak se elévům a přípravce na turnajích dařilo?

Elévové

Elévové se vypravili na turnaj, který organizoval celek z Šumperka. Turnaje se účastnily čtyři týmu s nejlepším brankovým rozdílem ligy, kterou tato kategorie letos hrála. Jednalo se konkrétně o Olomouc, Jeseník, Prostějov a Šumperk. „Do Šumperku jsme odjížděli s vědomím, že nás čekají velmi vyrovnané a kvalitní duely s nejlepšími celky Olomouckého kraje. První dva duely, s Prostějovem a Šumperkem, jsme zvládli na výbornou po kontrolovaných výkonech na obou hřištích. V souboji o první místo, proti Jeseníku, jsme diktovali tempo hry. Na druhém hřišti zase soupeř. Ten dokázal otočit utkání v samotném závěru, kdy jsme nebyli dostatečně koncentrovaní. Na turnaji jsme tedy skončili druzí,“ okomentoval turnaj trenér Martin Pavlík.

Přípravka

I přípravka si zahrála na netradičním turnaji mimo klasickou sezónu. Na turnaji se sešly čtyři týmy a hrálo se systémem každý s každým s následným play-off. Olomoucký tým byl jednoznačně nejmladší, ale nešla mu upřít bojovnost. Turnaje se mohli zúčastnit hráči ročníku 2015, přičemž Olomouc vyslala tým sestavený z ročníků 2016 a většiny ještě mladších.

První zápas se odehrál proti olomouckému Sarosu. Ten skončil porážkou 3:5. „V zápase byl znát věkový rozdíl, ale taky jsme určitě nepředvedli optimální výkon,“ hodnotil úvodní duel trenér David Tichý. Následovalo utkání proti SKM Prostějov. V tom už Olomoučtí hráli lépe, nakonec ale přesto prohráli 1:4. V posledním duelu se setkali s DDM Olomouc, kdy zaznamenali první vítězství na turnaji.

Do play-off tak FBS postupovalo z třetího místa a v semifinále se opět setkalo se Sarosem Olomouc. „Tentokrát jsme hráli o poznání lépe, snažili jsme se soupeře nepouštět do velkých šancí, a nakonec jsme zvítězili,“ shrnul semifinálový duel trenér. Po výhře 5:3 tak následovalo finále s doposud neporaženým Prostějovem. „Od začátku jsme vedli a po první polovině jsme vedli dokonce 3:1, avšak ve druhé půlce soupeř dorovnal. Po dvou osmiminutovkách tak zápas skončil nerozhodně 4:4 a o vítězi rozhodovaly samostatné nájezdy. Soupeř proměnil jen jeden, my dva, a tímto napínavým způsobem jsme turnaj ukončili. Pro kluky se jednalo o poslední turnaj v sezóně a jsme přesvědčen, že si ho kluci velice užili,“ uzavřel hodnocení Tichý.