648_20240429_190520.jpg

Poslední dubnový víkend přinesl zápasy čtyřech mladších kategorií

Sezóna ještě stále neskončila, alespoň tedy pro některé florbalisty a florbalistky z mládežnických kategorií. O víkendu si zahrály obě přípravky, oba týmy mladších žáků, dorostenky a taky starší žákyně. Komu se dařilo?

Přípravka

Obě přípravky odehrály další turnaj a klasická čtyři utkání. Starší olomoučtí florbalisté v Drahotuších nejdříve přehráli Přerov 12:6. Následně si poradili s Litovlí poměrem 18:5. Ještě více si zastříleli proti Lipníku, kdy duel dopadl výsledkem 25:4. A ve čtvrtém duelu přidali vítězství, a to proti hranickým Orlíkům, konkrétně 22:5.

Mladší přípravka hrála doma, tedy na Rooseveltově SŠP v Olomouci. Zde nejdříve porazila Lutín 14:0, následně padla s uničovským Black týmem 6:8. Při měření sil s Šumperkem Blue se zrodila remíza 4:4, Olomoučtí pak uzavřeli turnaj vítězstvím 6:1 nad hranickými Sokolíky.

Mladší žáci

I mezi mladšími žáky si zahrál starší i mladší tým. Ten starší ale pouze jednou. Sobotní utkání s celkem Inteva Třinec ovládl poměrem 8:1. Následovaly nedělní klasické čtyři duely mladších florbalistů z této kategorie. Ti nejdříve porazili těsně 3:2 Lipník. Následně remizovali 3:3 s SK K2 Prostějov. I ve třetím duelu vsítili tři branky, Litovel porazili 3:1. V posledním duelu těsně vyhráli nad Lutínem, a to konkrétně 4:3.

Starší žákyně

Starší žákyně hrály o víkendu dvakrát. Nejdříve se utkaly s Vikings Kopřivnice. Už první perioda ukázala, jakým směrem se bude duel odvíjet. Po brankách Viktorie Štraitové, Lucie Emy Zaoralové a Denisy Vyroubalové FBS vedlo 3:0. V druhé třetině se prosadila Eliška Sedláčková a Zuzana Švestková, pak sice Olomoučanky jednou inkasovaly, ale v poslední fázi už jen uzavřela Denisa Andresová na konečných 6:1. Druhé utkání už tak slavně nedopadlo. První fáze branku ani na jedné straně nenabídla. V druhé části se ale Šumperk prosadil dvakrát, a stejně tak v posledním dějství. Olomouc tak prohrála 0:4.

Dorostenky

Dorostenky se v neděli 26.4. zúčastnily turnaje v Červené Vodě, kde se utkaly s týmy Letohradu, Jablonného a Pardubic. Herně sice nepřesvědčily, přesto si odvezly pohár pro vítěze, po výhrách 6:1, 7:1 a 6:0