Parádní výkon starších žáků nasměroval tým do čela. Bodovali také Junioři

V uplynulém týdnu se toho moc neodehrálo. Kromě ženského a mužského „áčka“ šly do akce jen tři další kategorie. Junioři tentokrát dokázali urvat čtyři body, starší žáci hned šest. Nezadařilo se akorát ženské rezervě.

Junioři A

V soutěži juniorů bylo přes poslední týden hodně rušno. „Áčko“ FBS sehrálo dokonce tři zápasy. Ve čtvrtek se střetlo s havířovským Slovanem. Vstup do utkání nebyl dobrý, první třetina skončila za stavu 2:0 pro soupeře. Na začátku druhé periody sice hosté snížili, ale pak dostali další dva góly. Duel byl opravdu vyrovnaný, olomoucká juniorka se dokázala dotáhnout, a pak ještě dvakrát inkasovat a opět srovnat. Až v prodloužení nakonec rozhodl Boleslav Moudrý z týmu soupeře.

Podobné to pak bylo i v sobotním mači v Hradci. Hanáci se dostali dvakrát do vedení, ještě do první přestávky ale Hradec Králové otočil dvěma góly v poslední minutě, které od sebe dělilo jen jedenáct sekund. A v téže minutě, o čtyři sekundy později se ještě srovnalo. V následujícím průběhu šla Olomouc ještě dvakrát do vedení, ale zápas skončil remízou a musely ho rozhodnout až nájezdy.  Ty dopadly vítězstvím protivníka po šesté sérii. „Soupeř byl velmi kvalitní, jednalo se o vyrovnanou podívanou. Na vedení reagoval hrou bez gólmana, která trvala asi deset minut. Kluky musím pochválit, protože pod drtivým tlakem dokázali dlouho vzdorovat. Prodloužení bylo opět s šancemi na obou stranách. Negativně tady hodnotím jen nabídnutou přesilovku 4 na 3, která by se v takových zápasech měla proměňovat. O vítězi rozhodly nájezdy, což je už velká loterie,“ řekl k duelu trenér Tomáš Hruška.

Nedělní zápas pak už takovým dramatem nebyl. V Náchodě šli Hanáci do vedení 2:0, které vydrželo až do 47. minuty, kdy protivník srovnal krok. Jenže díky parádnímu výkonu týmu, který táhl hlavně Lukáš Vachutka, dokázali Olomoučtí nastřílet za posledních deset minut ještě čtyři branky. Vachutka si jich celkově v zápase připsal pět a měření sil skončilo v poměru 3:6. „Před zápasem jsme se stihli podívat na kvalitní prvoligový florbal v Jaroměři. Náš zápas byl tentokrát úplně jiný. Soupeř nehrál aktivně tak, jako Hradec, bránil zodpovědně a hrozil hlavně z protiútoků. Naštěstí se nám ale povedlo pár akcí a v obraně jsme dokázali střely blokovat, nebo je chytal skvěle chytající Kvapil, který si i dobře postavil branku. O víkendu jsme přivezli čtyři body, které byly zcela zasloužené,“ komentoval Hruška poslední zápas.

Obrázek 1: Junioři po vítězném utkání v Náchodě.

Starší žáci A

Na starší žáky v neděli čekaly dva zápasy v Uničově, oba s lokálními rivaly. Proti SK K2 se mladí Hanáci vytáhli, už v průběhu první třetiny dokázali vsítit čtyři branky, do konce druhé další čtyři a v poslední části jich přidali dokonce šest. Soupeř vsítil pouze dvakrát a jen upravoval vysokou porážku 2:14. V zápase se blýskli hlavně kanonýr Matyáš Galba (5+0), dvorní nahrávač Radim Bečica (1+7) a hattrick ještě dodal také Filip Kutil (3+0). „Věděli jsme, že to bude spíše o nás, což se také potvrdilo. Měli jsme dobrý vstup do každé z třetin, ovšem v dalším průběhu už tempo kleslo. Vysoký gólový rozdíl nám ale dodal sebevědomí,“ prozradil trenér týmu Daniel Tichý.

I s Přerovem to nakonec byla docela jasná záležitost, přestože kouč očekával tuhý boj o dva body. První branku ale Olomoučtí vstřelili už v první minutě a do přestávky si udělali pohodlný náskok 3:0. V další části zapracovali ještě více, trefili se čtyřikrát a do poslední dvanáctiminutovky už tak šli s pohodlným šestigólovým polštářem. Duel skončil 7:1. „Měli jsme skvělý vstup do utkání a v nastoleném tempu jsme dokázali pokračovat prakticky až do konce zápasu. Výsledek odpovídá průběhu a za nás tohle byl jednoznačně nejlepší výkon, který jsme zatím v lize předvedli. Věřím, že se nám na něj podaří navázat v dalších duelech,“ chválil své svěřence Tichý.

Starší žáci jsou v tabulce první se ziskem patnácti bodů v šesti mačích. Další dva zápasy je čekají v neděli 14. listopadu, kdy vyjedou do Prostějova a poměří tam síly s Uničovem a Šumperkem.

Ženy B

Rezerva žen po dvou týdnech tentokrát sehrála další zápas v Bílovci. Utkala se s Hranicemi. Zápas byl, co se týče branek dost úsporný. Do vedení šel soupeř, ovšem ve druhé třetině Hanačky zápas otočily, a to dokonce brankou při vlastním oslabení. Po ní to ale Hranicím trvalo pouhých patnáct sekund, aby duel vyrovnaly. Poslední branka padla bohužel do sítě Olomoučanek, a to jen minutu a půl před koncem. Zápas tedy skončil 3:2.

Nyní budou mít ženy hodně dlouhé volno. Až 27. listopadu totiž půjdu opět do akce, a to proti Opavě. V tabulce jsou nyní po čtyřech zápasech se sedmi body na třetím místě.