Ostrava olomoucké ženy nepustila ke slovu a uštědřila nepříjemnou porážku, juniorky v okleštěné sestavě vybojovaly šest bodů

O víkendu sehrála ženská složka, patřící mezi špičku republiky, tři zápasy. Ženy, které se drží na vysněné čtvrté pozici, se utkaly s Ostravou, která jasně ukázala, že to Olomouc v první čtyřce nebude mít snadné. Po dominantním výkonu soupeře si Olomouc připsala po čtyřech výhrách první porážku. Juniorky v okleštěné sestavě porazily Bulldogs Brno, v neděli již s doplněným kádrem rozcupovaly Židenice.

Ženy

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - FBS Olomouc 7:2

branky: 6. Paulína Hudáková, 30. Markéta Vrlíková, 34. Pavlína Bačová, 37. Paulína Hudáková, 38. Markéta Vrlíková, 54. Pavlína Bačová, 59. Paulína Hudáková - 24. Eva Řeháková, 35. Valentýna Zerzánová; rozhodčí: Dominik Prosický - Matěj Vrablík; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 115; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 4 - Klára Hodulíková 6, Hana Kuchařová 14; po třetinách: 1:0, 4:2, 2:0

Ostrava se dostala do vedení v šesté minutě zápasu. Paulína Hudáková natáhla míček na polovině hřiště a z výběhu se trefila přímo nad nohu Hodulíkové. Olomoucká brankářka schytala v 15. minutě utkání úder do hlavy a musela být vystřídána, do brankoviště tak naskočila Hana Kuchařová.

Olomouc i přes menší počet střel dokázala srovnat krok. Ve čtvrté minutě druhé části našla Horčičková volnou Řehákovou a ta se prosadila pod ruku Tomšové. Kuchařová v brance držela svoje čisté konto do 30. minuty, kdy ji prostřelila Vrlíková. O čtyři minuty později navýšila domácí veden Bačová. Olomouc začala tahat za kratší konec. Ve 35. minutě vyprodukovala teprve pátou střelu na branku. Produktivita ale byla znamenitá a druhý gól byl na světě, Zerzánová si seběhla na přihrávku Řehákové a Olomouc byla rázem na dostřel. Ostrava však v závěru třetiny vstřelila dva slepené góly a odskočila o tři branky.

Ostrava ve třetí třetině ukázala svoji sílu. Olomouci povolila pouze jednu střelu na branku, navíc přidala ještě dvě branky do sítě Kuchařové a zápas tak skončil 7:2 z pohledu domácí Ostravy. Ženy však nemůžou příliš dlouho smutnit, příští víkend je totiž čeká další náročný zápas s Chodovem.

Juniorky

GC System Bulldogs Brno - FBS Olomouc 3:4

branky: 7. Alexandra Vítková, 29. Tereza Tkadlecová, 55. Karolina Bartoňková - 22. Klára Souralová, 25. Lucie Majerová, 31. Tatiana Stýblová, 49. Nikola Krupičková; rozhodčí: Jan Karafiát - Patrik Navrátil; vyloučení: 3:2; využití: 0:1; diváků: 51; zásahy brankářů: Ema Čechová 14 - Kristýna Čechová 24; po třetinách: 1:0, 1:3, 1:1

Mladší kolegyně odjely o víkendu do Brna, kde v oslabené sestavě sehrály zápas s osmými Bulldogs. Domácí tým měl velkou střeleckou převahu, ale Olomouc díky kvalitní obranné činnosti nedovolila soupeřkám odskočit. Po první třetině, kterou prohrály 0:1, zvládly ve druhé části třikrát skórovat a do poslední třetiny si nesly vedení o jednu branku. Poprvé odskočily o dvě branky v 49. minutě, když se prosadila Krupičková. Brno ještě snížilo, k vyrovnání se ale nedostalo.

Komentář k zápasu od trenéra Ondřeje Čočka: „Těžký zápas, ovlivněný mnoha absencemi na obou stranách. My dnes měli na soupisce sedm obránců a šest útočníků, ale nakonec lajna složená z obránců podržela a víceméně i rozhodla zápas. Úvod probíhal podle očekávání v režii domácích, my jsme trpělivě čekali, až přijde náš čas. Nakonec jsme ubojovali výhru o jediný gól, ale bylo to strašně těžké. Děkuji holkám, že si dokázaly sáhnout na dno a nevzdaly to. Soupeři přejeme hodně štěstí do zbytku sezony.“

K1 Florbal Židenice GU19 - FBS Olomouc 1:10

branky: 56. Bára Zemánková - 11. Nikola Krupičková, 14. Nikola Krupičková, 27. Tereza Hlaviznová, 35. Gabriela Vaculová, 36. Nikola Krupičková, 37. Tereza Hlaviznová, 44. Gabriela Vaculová, 52. Klára Horčičková, 58. Adéla Velenová, 60. Gabriela Vaculová; rozhodčí: Adam Bezchleba - Patrik Navrátil; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 26; zásahy brankářů: Nela Hájková 22 - Kristýna Keclíková 9; po třetinách: 0:2, 0:4, 1:4

Juniorky, doplněné o hráčky, které v sobotu hrály za ženy, zvládly nedělní zápas s lehkostí. Židenicím nadělily desítku. Brankářce Keclíkové chyběly k nule čtyři minuty. Bohužel ji míček do sítě jednou prošel. V zápase si po čtyřech bodech připsaly Krupičková, Vaculová a Hlaviznová, první dvě navíc završily hattrick.

Komentář k zápasu od trenéra Ondřeje Čočka: Dneska celkově slušný zapás. Kvalita na míčku i chuť hrát. Děkujeme domácím za zápas a přejeme hodně zdaru do zbytku sezóny.