659_20240611_171743.jpg

Ostrava Cup 2024: Elévky FBS Olomouc triumfovaly, mladší žákyně bojovaly do poslední chvíle

Elévky suverénně ovládly všechny zápasy, včetně napínavého souboje se Slovenskou Lupčou, čímž si zajistily prvenství v turnaji. Mladší žákyně zahájily turnaj skvělým vítězstvím a bojovaly až do semifinále, kde je zastavila až nájezdová loterie. I přes únavu z náročného programu si zaslouží obrovskou pochvalu za nasazení a odhodlání.

Elévky

Elévky FBS Olomouc si po třech týdnech zahrály znovu open turnaj své kategorie. Pořadatel zvolil zápasy každý s každým bez finálových skupin, a tak se turnaj odehrál v pěti zápasech během jediného dne.

Celou skupinu naše elévky opanovaly, a postupně porazily týmy FBC Letka, FBC Ostrava a K1 Židenice poměrně jednoznačným způsobem. Náš tým důkladně prověřilo utkání se Slovenskou Lupčou, které nabídlo vyrovnaný zápas, technický florbal a hru plnou nasazení, bojovnosti a střídavé radosti na obou stranách. Vítězství znamenalo i prvenství v turnaji.

Naše vítězství vypadá snadné, ale byli zde úplně jiní soupeři než na obou pražských turnajích, a zkušenosti se budou hodit na Open Game v Brně“, komentuje turnaj trenérka Lenka Mrázková.

Mladší zákyně

Mladší žákyně FBS Olomouc začínaly hrát už v pátek v poledne a odehrály první 2 utkání skupiny. To první se vydařilo perfektně, kdy porazily FBC HRANICE 13:2. Střelecky se zápas vydařil hned několika hráčkám. Především bych vyzvedla Nelču Hlavinkovou, které zužitkovala snad každý ze svých pokusů. Druhý zápas proti Bulldogs Brno jsme sice začali dobře, ale v další části soupeřky skóre otočily a nám už se podařilo výsledek jen snížit o gól. Takticky zápas poznamenalo neustálé přerušování zápasu ze strany pořadatelů. Výsledek 2:3.

Poslední zápas skupiny proti Florbal Slovenská Ĺupča 16:0. Zápas si holky užily a většinu gólů zařídila naše nejproduktivnější hráčka Zuzka Švestková. Ať už přesnou trefou, kterých bylo celkem 10 nebo perfektní nahrávkou spoluhráčkám.

Po tomto utkání měly holky celý den volno, aby nastoupily ve 20:00 na čtvrtfinálové utkání proti našim kamarádkám z FBC Tornáda Lutín. Začátek zápasu byl velmi vyrovnaný, ale poté se nám podařilo dát 3 slepené góly a holky vyhrály ve velké pohodě. Výsledek 9:5.

Postup znamenal další 2 utkání v neděli. Zápas proti FBC ORCA KRNOV byl velmi bojovný a měl parametry finálového utkání. Nakonec rozhodly nájezdy, kdy soupeř byl šťastnějším týmem a porazil nás 8:7. Holky nemohly zkousnout 2 neuznané góly, ale i toto je sport.

Čekal nás tedy boj o bronzovou medaili proti FBC ČPP Bystroň Group Ostrava a ten se nám vůbec nevydařil. Nedařilo se nám pokrývat hráčky a skóre narůstalo v náš neprospěch. Bylo těžké se namotivovat a zabojovat více. Projevila se i únava z dlouhého turnaje. Ostrava zasloužené vyhrála 11:5 a my skončily na 4. místě.

Závěrem bych poděkovala všem hráčkám za jejich nasazení a pochválila bych mladší hráčky, které se v tomto týmu nejen neztratily, ale byly velmi platné.