Florbalový klub FBS Olomouc Vás zve na Florbalový ples 2026, který se koná v pátek 17. dubna 2026 od 20:00 v sokolovně v Bělkovicích. Čeká vás večer plný hudby, zábavy a setkání s přáteli klubu. Vstupenky jsou k dispozici v předprodeji za 300 Kč kanceláři klubu, nebo na místě v den události za 350 Kč.
Sezona se rychlým tempem chýlí ke konci. V uplynulém týdnu si zahrály už pouze tři kategorie mládeže. Dorostenci hráli třikrát, přičemž pokaždé zvítězili, stejně jako mladší žáci, kteří vyhráli oba své duely. Mladší žákyně pak ovládly poslední turnaj své kategorie.
Poslední březnový týden přinesl další mládežnické souboje. Starší žáci a žákyně vyhráli všechna svá měření sil, dorostenci bohužel podlehli Pardubicím a vypadli z play-off. Zahráli si také elévové, elévky a dorostenecká rezerva.
Florbalistky FBS Olomouc odehrály na hřišti FAT PIPE Florbal Chodov vyrovnané utkání, ve kterém nakonec podlehly 3:4. Duel rozhodla domácí Lucie Švajcrová, která zaznamenala hattrick.
po 11. 11. 2024 - Polášek Jiří
Osm kategorií FBS bojovalo v druhém listopadovém týdnu
Druhý listopadový týden připravil zápasy hned pro osm olomouckých kategorií mladších florbalistů. Ti bojovali na domácích i venkovních palubovkách. Komu se dařilo tentokrát?
Mladší žákyně 2013 odehrály turnaj v Ostravě, který se hrál podle nového turnajového předpisu, na dvou hřištích s následných pavoukem. V brzkých ranních hodinách čekal Olomouc soutěžový nováček. Bylo vidět, že některé hráčky ještě spí, ale přesto se postupně olomouckým florbalistkám dařilo dostávat do šancí a gólově se prosadit. Jediným obdrženým gólem při výhře 13:1 nad Letkou, byl vlastní gól z buly.
Následoval duel proti kamarádkám z Lutína. Jednalo se o velice vyrovnané utkání. Pro FBS bylo klíčové pohlídat si nejlepší střelkyni soupeřů, což se dlouho dařilo. Nakonec byly Lutínské hráčky přece jen o dva góly úspěšnější a vyhrály 7:5.
Vítěz druhé skupiny, ČPP Ostrava, byl náročným soupeřem a jako každé utkání proti tomuto celku, to bylo opět velice tvrdé. Zákroky téměř nebyly pískány a každé rozhodnutí rozhodčího bylo velmi zmatečné. Musím holky pochválit, že souboje ustály až do konce.
V zápase o první místo přišla opět bitva s Lutínem. Tento duel jako by byl pokračováním toho předchozího. Spousta neodpískaných zákroků a zmatečných rozhodnutí. Na holkách začínala být znát frustrace z obdržených ran a také únava. Tentokrát se Olomouci nedařilo tak dobře pokrývat střely a musely stále dotahovat. Lutín byl opět úspěšnější a FBS se muselo spokojit s druhým místem.
„Závěrem chci holky pochválit, že odmakaly všechna utkání a každá z nich byla platným hráčem na hřišti,“ shrnula duel trenérka Jitka Zacpalová.
Mladší žákyně 2012
V sobotu si zahrála i druhá kategorie. Tu čekal turnaj zase na dvou hřištích, zápasovou ruletu začaly mlžky jasným vítězstvím nad týmem ORCA Krnov 9:5. Druhý zápas ve skupině olomouckých mladších žaček s FBC ČPP Ostrava jsme začaly výtečně a po první půli vedly. Bohužel v té druhé „Baníkovci“ nastoupili s tvrdou a nekompromisní silovou hrou, stejně jako na letošním Ostrava Cupu. Naše ročníky 2014 a 2015 se mohly těžko proti tomuto typu hry, kdy míček nebyl důležitý, prosadit a obsadily po prohře ve skupině B druhé místo.
Ve vyrovnaném zápase na konci druhé půle inkasovaly holky dva slepené góly a bylo po nadějích. Naštěstí si spravily chuť ve druhém zápase opět s Ostravou, kterou vyřadily v boji o finále starší kolegyně z týmu 2013. Hanačky začaly kouzlit s míčkem a řídily se pokyny k rychlému odehrání míčku nebo rychlé střele a stylem hlavně ne souboj. Odměnou bylo hladké vítězství. Po dvou výhrách a dvou prohrách skončily tentokrát na děleném třetím a čtvrtém místě.
Elévové
Elévové tentokrát vyrazili do akce v obou týmech. Mladší z nich si připsal vítězství 13:4 nad SK K2 Prostějovem, v přestřelce porazil 15:10 Jeseník, poradil si i s Cargem Šternberk 15:8 a nakonec přece jen prohrál, a to 9:12 s Litovlí.
Starší tým porazil SK K2 Prostějov Yetti na počátku turnaje 10:8. Následně přestřílel Hranice 27:5. V měření sil s Přerovem bral vítězství 12:7, následně si znovu zastřílel a Uničov porazil 32:4.
„Sobota i neděle opět patřila elévům. Na turnajích jsme se snažili prezentovat aktivní hrou a presovat soupeře. To se nám více méně povedlo ve všech zápasem. Je velmi důležité, aby nám tento přístup zůstal. Aby si kluci pamatovali, že aktivní hra se vyplácí a vede k vytváření velkého počtu šancí. Kluci si zaslouží za celý víkend velkou pochvalu,“ okomentoval výkon obou týmů trenér Jan Grohmann.
Starší žáci
Na starší žáky čekaly v sobotu dva zápasy v domácím prostředí. V hale na Rooseveltově se nejdřív utkali se Šternberkem. Topgal ovládl první třetinu 3:0, což dalo tvar celému zbytku utkání. Ve druhé fázi sice korigoval Zhébal, jenže soupeř znovu navýšil, a tak už ani branka Erika Opluštila ve třetí fázi nezměnila prohru, tentokrát 2:4
Následovalo měření sil se Salibandy clubem z Ostravy. První dějství sice přineslo pouze jednu branku, v druhé části už ale Olomoučtí navýšili na 5:0, a v třetí dvanáctiminutovce vyšponovali skóre až na konečných 12:1. Připsali si tak o víkendu tři body a v lize starších žáků jsou aktuálně na pátém místě s 12 body.
Dorostenci
Na dorostence čekal tentokrát pouze jeden zápas. Soupeř byl ale opravdu kvalitní, vlastně ten nejlepší z celé soutěže. Jednalo se o FAT PIPE FLORBAL CHODOV. Ten šel už v první periodě do dvoubrankového vedení, v druhé části potrestal faul soupeře přesilovkovou trefou, po které kontroval Marek Opluštil. Bohužel to byla ale jediná olomoucká branka. Hosté ještě dvakrát navýšili v závěrečné patnáctiminutovce a vyhráli 5:1.
Junioři
I junioři měli o víkendu dva starty. A pořádně si zastříleli. Nejdříve se utkali s prostějovským SK K2, kdy soupeři nastříleli už v úvodní periodě šest branek. Dvě také inkasovali. V kanonádě pokračovali i nadále, po druhé třetině už na světelné tabuli svítilo skóre 3:15, další tři branky ještě přidali v poslední části a vyhráli hodně vysoko.
Ani Hranice se proti Olomouci nechytily, už po první třetině, která skončila jasně 8:0 bylo zřejmé, že tady soupeři pšenka nepokvete. FBS nakonec vyhrálo 17:0 a přidalo další sladké vítězství. V 7. skupině 2. ligy juniorů jsou Olomoučtí nyní na třetím místě s 18 body.
Starší žáci B
Rezervu starších žáků nejdříve potkal tým Playmakerů z Prostějova. Utkání bylo velice napínavé, FBS do něj vstoupilo trefou ve 27. sekundě, soupeř ale srovnal. V druhé třetině odskočil do vedení 3:1, aby se v třetí třetině propadl do manka 3:5. Jenže to ještě zachránil, dokázal dvěma trefami vyrovnat a duel přivedl až do nájezdů. Olomoučtí i Prostějovští v první sérii uspěli. Na dalšího úspěšného střelce se čekalo až do 5. série, kdy uspěl pouze soupeř, a tak FBS bralo z duelu pouze bod.
Druhé utkání se bohužel béčku vůbec nepovedlo. Hraničtí Orli vedli už 5:0 po první části. V té druhé nasázeli Hanáci dvě branky, ale soupeř se trefil čtyřikrát, a další tři přesné zásahy přidal ve fázi poslední. Hranice tak zvítězily 12:2 a všechny body si odvezly. Rezerva starších žáků FBS je v Olomoucké lize na devátém místě s devíti body.