Olomoucké ženy se ve středu pokusí utéct hrobníkovi z lopaty

Poslední čtvrtfinálová série, která ještě nezná svého postupujícího je právě ta mezi Olomoucí a Tatranem Střešovice. Olomouc dokázala vyhrát úvodní duel, když předvedla senzační obrat. Následně však třikrát v řadě prohrála a je jednu prohru od konce sezony.

V prvním zápase série se Tatran dostal do vedení 3:0 a vstupoval do poslední třetiny s herní převahou. Olomouc ale sebrala všechny síly a v poslední třetině vstřelila šest branek a ujala se vedení v sérii. Druhý duel došel do prodloužení po remíze 1:1. V prodloužení rozhodla Vachudová. Druhý herní víkend se odehrál v pražské metropoli. Tatran na domácí půdě ovládl obě utkání.

PSN TATRAN STŘEŠOVICE

Tatran se díky třem výhrám v řadě dostal do vedení v sérii 3-1. Ve čtyřech odehraných zápasech vstřelil 13 branek a 10 obdržel. V sérii Tatran trápí přesilové hry, když proměnil pouze jednu jedinou. Naopak hráčky ubránily tři z šesti oslabení. Po čtyřech bodech v sérii zaznamenaly Vachudová, Bláhová, Fuchsová a Seemanová. Nejlepší střelkyní je Kateřina Vachudová se třemi brankami.

FBS Olomouc

Olomouc vedla pouze jeden večer, poté přišly tři porážky a matchball pro soupeřky. Ženy vstřelily 10 branek, z toho tři v přesilových hrách a jednu ve hře bez brankářky. Z osmi čtvrtfinálových celků je Olomouc čtvrtá v úspěšnosti přesilovek a druhá v úspěšnosti oslabení. Olomouc je na druhou stranu nejtrestanější tým v playoff. Nejvíce bodů si připsala Gabriela Vaculová, a to čtyři body.

Zápas se odehraje ve středu od 19:00 na Čajkaréně.