650_20240506_215135.jpg

Olomoucké barvy budou hájit na mistroství světa juniorek tři hráčky, jak vidí české šance?

Již ve středu 8.5. vypukne mistroství světa juniorek. České hráčky čeká úvodní duel s výběrem Slovenska. Z Olomouce se do reprezentace probojovaly tři legionářky, a to Valentýna Zerzánová, Klára Horčičková a Tereza Hlaviznová. Holky nám před turnajem sdělily své pocity.

Valentýna Zerzánová

V přípravě jsi nastupovala v útoku po boku Anny Brucháčkové, jak se těšíš na společnou spolupráci, pokud k ní dojde?

Tak na spolupráci s Aničkou se moc těším, je to neskutečná hráčka a je radost s ní hrát. Sice jsme spolu hrály poprvé v Polsku, ale myslím že nám to sedlo. Samozřejmě je potřeba ještě něco málo doladit, ale to určitě do MSJ zvládneme.

Na přípravném Polish cupu jste dokázaly remizovat s Finkami a porazily jste Švédky, jak moc to je psychická vzpruha před blížícím se MSJ?

Tak myslím, že celý Polish cup se nám povedl. Taky jsme všem ukázaly, že nebudeme lehký soupeř. Pro nás to ale žádnou psychickou vzpruhu neznamená. Budeme chtít předvést ještě lepší výkony než v Polsku.

Jaké jsou tvé cíle do turnaje?

Cíl je určitě jasný, vyhrát! Myslím si, že každý to chce a věřím, že na to máme, jsme velmi silný tým, jak na hřišti, tak i mimo něj.

Klára Horčičková

Z olomouckých holek máš nejméně reprezentačních zkušeností. Čím si myslíš, že týmu můžeš nejvíce pomoci?

Myslím si, že ostatním holkám nejvíce pomůžu právě svojí týmovostí.

Co bude nejdůležitější aspekt, aby juniorky byly na turnaji úspěšné?

Za mě je nejdůležitější spolupráce mezi hráčkami, jak na hřišti, tak i mimo něj. Kvalita hráček je ve všech týmech opravdu vysoká a půjde právě i o mimo florbalové "drobnosti", které nám pomůžou k vítězství.

Na koho z týmu se nejvíce těšíš?

Určitě na všechny. S některými holkami jsme se potkaly i během play-off, s některými ne. Ale všechny jsou moc fajn a už se na ně moc těším.

Tereza Hlaviznová

Do turnaje díky výsledkům z přípravy vstupujete jako favoritky, jak to vnímáš z pozice kapitánky?

Určitě vnímáme, že jsme pro okolí favoritky. I my máme za cíl uhrát co nejlepší výsledky a určitě bychom chtěly přivézt medaile (nejlépe ty zlaté). Bude to však jen o nás, jak jednotlivé zápasy zvládneme.

V klubovém florbalu to letos bylo nakonec možná trošku zklamání, dvě vypadnutí s Tatranem, chceš si na mistroství napravit chuť?

Určitě bych neřekla, že to bylo zklamání. Jako ženy jsme dosáhly jednoho z nejlepších výsledku v historii klubu a jako juniorky jsme byly na medailové příčce třetím rokem po sobě. Vždycky chceme dosáhnout maxima a někdy se to zkrátka podaří lépe a někdy hůře. Na mistrovství jedeme s cílem vyhrát a předvést to nejlepší.

Který tým vidíš jako nejsilnější a kterou hráčku, která se na mistroství představí, dokážeš individuálně ocenit nejvíce?

Největší respekt mám ze Švédského a Švýcarského týmu, díky jejich všestrannosti. Ale za mě nejde úplně říct, kdo plní roli nejsilnějšího týmu. Každý tým vyniká v něčem jiném, a to je to, co ho zdobí a dělá z něj dobrého soupeře. Jako jednotlivou hračku bych ocenila Turunen z Finské reprezentace. Dostala svou šanci i na mistrovství žen v Singapuru a moc se mi líbila její dravost a technika, kterou má vynikající.