621_20240317_110720.jpg

Olomoucká pouť extraligou končí, Tatranu na poslední bod stačily dvě branky

Čtvrtfinálová série playoff extraligy žen se stala Olomouci opět osudnou. Olomouc dokázala přesunout sérii zpět do Prahy. V posledním zápase série padly pouze tři branky, dvě z toho do sítě Olomouckého týmu

Velmi důležité utkání pro oba týmy, zatímco Olomouc byla na pokraji vyřazení, tak Tatran by následně musel do sedmého zápasu na půdu Olomouce, kde už dvakrát prohrál. Domácí si situaci uvědomili a zasypali Olomouc jedenácti střelami, Hodulíková však udržela svůj tým stále ve hře.

Ve druhé třetině se diváci konečně dočkali změny skóre. Nejdříve sice Olomouc ubránila oslabení, o tři minuty později našla zpoza brány Seemanová volnou Stůjovou a ta se do odkryté sítě nemýlila.

Ve třetí třetině se Olomouc poprvé dostala herně do převahy. Byl to ale Tatran, který se ve třetí třetině poprvé prosadil. Branka padla stejně, jako ta úvodní. Lovišková našla volnou Vachudovou a ta se z před brankového prostoru trefila do prázdné branky. Olomouc ještě korigovala skóre, když čtyři minuty před koncem vyslala dělovku z půlky Vaculová a k odraženému míčku se dostala Reimerová a snížila vedení domácích.

Komentář trenéra žen Radka Řeháka: „Zápas se hodnotí těžce. První dvě třetiny nebyly od nás moc dobré, třetí třetinu jsme odehrály dobrou. V šesti jsme dokázaly snížit, ale obrátit skóre se nám nepodařilo. Sérii jsme odehrály vyrovnanou, věděly jsme, že to bude náročné, ale ukázaly jsme, že jsme si čtvrté místo po základní části zasloužily a byly jsme Tatranu vyrovnaným soupeřem. Věřím, že když budeme pokračovat dál v tvrdé práci, tak si v dalších letech ještě několik těchto zápasů zahrajeme. Zároveň bych chtěl poděkovat všem fanouškům, kteří nás hlavně v domácích utkáních hnali za výhrou.“