604_20240302_091831.jpg

Olomouc zakončí základní část na vlastní palubovce, v sobotu dorazí nepříjemný Liberec

Také juniorkám se blíží playoff, než však začne jejich pouť pavoukem, tak musí odehrát poslední utkání základní části. V sobotu na Čajkarénu dorazí osmý Liberec, ten prohrál domácí utkání 2:5. Juniorky se však budou muset obejít bez opor, které budou ve stejný den hrát za ženy čtvrtfinále s Tatranem.

FBC Liberec

Liberci náleží osmá příčka se ziskem 34 bodů. Tým ze severu Čech má shodně 11 výher a 11 proher. Taktéž skóre mají téměř zarovnané, na 122:121. Relativně vysoká čísla svítí u využitých přesilovek, konkrétně 35 %. Naopak oslabení je slabší s pouze 50% úspěšností. V posledním kole potrápil Liberec lídra ligy z Chodova, nakonec však o branku prohrál. Nejproduktivnější hráčkou týmu je Lucie Cidlinská s 52 body.

FBS Olomouc

Olomouc stále živí naděje na druhé místo, tahle pozice však už není v jejich rukou a jediné co může, je podat maximální možný výkon v posledním zápase a doufat v zaváhání Tatranu. Nejhůře třetí však určitě skončí. Naposledy si juniorky poradily v dohrávce s Hradcem Králové 8:1. Juniorky též zapisují slušná čísla na přesilovce s 34% úspěšností. V oslabeních jsou však daleko lepší než soupeřky s 83% úspěšností. Nejproduktivnější hráčkou týmu je Gabriela Vaculová s 35 body.

Poslední zápas základní části odehrají juniorky v sobotu od 14:00 na Čajkaréně.