Olomouc si souboj o první čtyřku zkomplikovala prohrou s Tatranem, Juniorky porazily oba soupeře

Ženy si dvě kola před koncem základní části značně ztížily boj o první čtyřku. V souboji s přímou konkurencí podlehly 0:4. Juniorky obě soupeřky z pražské metropole dokázaly přehrát a připsaly si šest bodů.

PSN Tatran Střešovice - FBS Olomouc 4:0

branky: 4. Barbora Lovíšková, 31. Kateřina Seemannová, 54. Kateřina Seemannová, 57. Lucie Želízková; rozhodčí: Barbora Beranová - Lucie Hejnová; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 106; zásahy brankářů: Monika Šolleová 16 - Klára Hodulíková 27; po třetinách: 1:0, 1:0, 2:0

Ve střešovické Stodole sledovali diváci velmi vyrovnané utkání. První třetina nabídla pouze 11 střel na obě branky a jen jeden gól. Lovíšková našla na středu volnou Vernerovou a ta se trefila nad nohu Hodulíkové. Olomoucké hráčky nedokázaly srovnat, a tak si do první pauzy nesly vedení o jednu branku.

Ve druhé části tahali domácí za delší konec provazu, přestříleli Olomouc 15-4. Ve druhé třetině čekali diváci na první branku 11 minut. Hermannová vystřelila, Hodulíková střelu ještě vyrazila, ale Seemanová byla první u odraženého míčku a trefila ho do sítě.

V poslední třetině se Olomouc snažila zápas ještě převrátit na svoji stranu, ale tatranské hráčky zahrály velmi dobré utkání a nesvolily k jediné olomoucké brance. Tatranský útok sehrál jednoduché nahraj a běž a Seemanová zakončila ze středu chladnokrevně. Želízková ještě dokázala minutu před koncem navýšit vedení svého týmu a Tatran se díky výhře posunul na čtvrté místo.

FBS Olomouc - BLACK ANGELS 7:5

branky: 7. Klára Horčičková, 15. Gabriela Vaculová, 31. Klára Horčičková, 40. Valentýna Zerzánová, 48. Gabriela Vaculová, 56. Nikola Krupičková, 60. Gabriela Vaculová - 30. Kateřina Jakešová, 35. Denisa Výborná, 35. Tereza Staňková, 38. Denisa Výborná, 45. Denisa Výborná; rozhodčí: David Havlena - Petr Holan; vyloučení: 1:2; využití: 1:1; diváků: 33; zásahy brankářů: Kristýna Čechová 9 - Barbora Vorbsová 11; po třetinách: 2:0, 2:4, 3:1

Juniorky sehrály v sobotu vyrovnané utkání s Black Angels. V první třetině se dvakrát prosadily domácí hráčky, branky vstřelily Horčičková a Vaculová. Ve druhé části se naopak více radovaly hráčky Blacků. Nejdříve snížily olomoucké vedení o dvě branky, to však navrátila svoji druhou brankou Horčičková. Black Angels však v posledních pěti minutách třikrát skórovali a dostali se do vedení. Třicet sekund před koncem třetiny však srovnala Zerzánová. Blaci si sice vzali vedení na začátku třetí části zpět. Olomouc ale rychle kontrovala a v závěrečných minutách si zápas převzala na svoji stranu.

FBS Olomouc - ACEMA Sparta Praha UNYP 16:2

branky: 10. Veronika Nejedlá, 18. Anna Ševčíková, 24. Kateřina Stoklásková, 24. Nela Juráňová, 29. Nela Juráňová, 33. Lada Hana Logrová, 36. Lucie Zaoralová, 39. Kateřina Stoklásková, 40. Sofie Zaoralová, 40. Klára Souralová, 41. Kateřina Stoklásková, 47. Kateřina Stoklásková, 54. Lada Hana Logrová, 57. Veronika Mrázková, 59. Lada Hana Logrová, 60. Lada Hana Logrová - 44. Karolína Stošková, 51. Agáta Dávidíková; rozhodčí: Jiří Kroupa - Šimon Chovanec; vyloučení: 1:1; využití: 1:1; diváků: 37; zásahy brankářů: Kristýna Keclíková 21 - Nicol Hoferová 15; po třetinách: 2:0, 8:0, 6:2

V neděli sledovali diváci střeleckou show v podání olomouckých juniorek. Ačkoli první třetina byla vyrovnaná a skončila pouze 2:0 v prospěch domácích, tak od druhé třetiny se jednalo o jednoznačnou záležitost. Po čtyřiceti minutách svítilo na tabuli skóre 10:0. V poslední části zápasu se prosadil také soupeř, zápas nakonec skončil 16:2. Veronika Mrázková si připsala 6 kanadských bodů, hattricky vstřelily Logrová se Stokláskovou.