Olomouc si s Třincem poradila 8:3, díky zbylým výsledkům se ujímá čtvrtého místa v tabulce

Po třech prohrách v řadě vypadla Olomouc po dlouhé době z první čtyřky a dvě kola před koncem neměla svůj osud ve vlastních rukou. S Třincem si však ženy hravě poradily a díky prohře Tatranu se vrátily na čtvrtou příčku. Utkání navíc přispělo na dobrou věc, pro vozíčkáře se vybralo přes 21 tisíc korun!

FBS Olomouc - FBC Intevo Třinec 8:3

branky: 6. Lucie Cholinská, 10. Klára Horčičková, 11. Gabriela Vaculová, 31. Eva Řeháková, 32. Klára Horčičková, 47. Valentýna Zerzánová, 51. Gabriela Vaculová, 56. Lucie Cholinská - 14. Klára Portešová, 23. Adéla Šibrová, 30. Klára Kociánová; rozhodčí: Tomáš Húska - Pavel Vích; vyloučení: 0:2; využití: 2:0; diváků: 204; zásahy brankářů: Hana Kuchařová 16 - Simona Pytlíková 22; po třetinách: 3:1, 2:2, 3:0

Utkání, které bylo nejen výsledkově důležité. Na zápase se totiž vybíraly peníze pro dobrou věc. Pro spolek vozíčkářů se díky skvělým divákům vybralo 21 667 korun! Na utkání byl speciální program, občerstvení a samotný zápas se odehrál na speciálně položeném florbalovém povrchu.

Olomoucké ženy si vážnost utkání nepřipouštěly a už v 11. minutě vedly 3:0. Jako první se za domácí prosadila nejlepší střelkyně Lucie Cholinská. O čtyři minuty později se z před brankového prostoru prosadila Horčičková, netrvalo to ani 35 sekund a Olomouc šla do vedení o tři branky, Baumgartner našla Vaculovou a ta se z první nemýlila. Třinec dokázal odpovědět jednou brankou.

Začátek druhé časti patřil hostím. Ze standardky se díky teči obránce prosadila třinecká Šibrová a z půlky se prosadila Kociánová. Olomouc se však rychle oklepala a vstřelila dvě rychlé branky.

V poslední třetině se už prosazovaly pouze hráčky v domácích barvách. Zerzánová unikla podél mantinelu a trefila se přímo do levého horního rohu. Vaculová navýšila vedení na 7:2 a konečný hřebík do třinecké rakve zasadila Cholinská.

Zhodnocení trenéra FBS Radka Řeháka: "Nebýt tragického vstupu do 2. třetiny, tak si myslím, že dneska jsme ten zápas měli daleko více pod kontrolou. Samozřejmě se ten zápas okořenil tím, že jsme se dostali pod tlak, soupeř tím dostal šanci, proto jsem rád, že naše zkušenější hráčky to potom vzaly na sebe a ten výsledek překlopily na naší stranu. Potom to nakonec dopadlo naštěstí pro nás dobře. Chtěl bych poděkovat všem, kteří dnes přišli, protože ta atmosféra byla krásná. Olomouckým fanouškům, bych chtěl poděkovat zvlášť, protože s námi jezdili celou sezony a byli super! Třinci bych chtěl taky poděkovat, že přivezli tolik fanoušků. Fanouškovská základna v Třinci je veliká a chtěl bych Třinci popřát hodně štěstí v play down, protože si myslím, že by byla škoda o Třinec v Extralize přijít, nejen kvůli hale, kvalitnímu soupeři, ale i kvůli fanouškům, takže přejeme hodně štěstí do play down. My se ještě musíme soustředit na poslední zápas a potom už nás čeká play-off!"

Olomoucké ženy jsou tak před posledním kolem na čtvrtém místě. Poslední zápas odehrají 25.2. ve Znojmě