Olomouc poslední krok zvládla a v playoff vyzve Tatran, juniorky si připsaly jednu výhru

Ženy potřebovaly pro udržení se v první čtyřce vyhrát poslední zápas se Znojmem. Zápas byl jasně v olomouckých otěžích, a ženy si tak udržely čtvrté místo. Juniorky se utkaly s ostravskými celky, v sobotu nestačily na Vítkovice, v neděli porazily Ostravu. Do hry se dostaly také juniorky B, které si poradily s Třincem a Hlukem.

Ženy

TJ Znojmo LAUFEN CZ - FBS Olomouc 2:7

branky: 20. Bára Procházková, 47. Bára Procházková - 4. Vlaďka Maděrová, 5. Alexandra Hegingerová, 17. Tereza Reimerová, 30. Eva Řeháková, 36. Zuzana Kuchařová, 50. Eva Řeháková, 59. Nikola Krupičková; rozhodčí: Tomáš Humeňanský - Michal Minařík; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 104; zásahy brankářů: Veronika Šplíchalová 23 - Klára Hodulíková 15; po třetinách: 1:3, 0:2, 1:2

Olomouc neponechala nic náhodě a hned v páté minutě so dostala do vedení 2:0. v 16. minutě díky brance Reimerové odskočil olomoucký celek o tři branky a čtvrté místo už bylo blíž než na dosah. Třinecké ženy stihly ještě v poslední minutě třetiny snížit na 3:1.

Ve druhé části se prosazovaly pouze hráčky v olomouckých barvách. Nejdříve se do odkryté branky prosadila Řeháková, o pět minut později se nekompromisně od mantinelu prosadila Kuchařová.

Na začátku třetí třetiny vstřelila druhou branku domácích Procházková. Olomouc však ještě dvakrát navýšila vedení a po brankách Řehákové a Krupičkové mohly ženy slavit výhru 7:2.

Juniorky

1. SC TEMPISH Vítkovice - FBS Olomouc 4:2

branky: 16. Dagmar Hradilová, 24. Bára Slušná, 48. Nela Sikorová, 51. Niki Kalábová - 42. Valentýna Zerzánová, 56. Valentýna Zerzánová; rozhodčí: Radim Janeček - Miroslav Kozel; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 64; zásahy brankářů: Aneta Pavlínová 17 - Kristýna Keclíková 10; po třetinách: 1:0, 1:0, 2:2

První ze dvou víkendových zápasů neopadly pro olomoucké juniorky dobře. Rozhodlo prvních čtyřicet minut zápasu, kdy Vítkovice dvakrát skórovaly, zatímco Olomouc se k radosti z branky nedostala. Až v úvodu poslední třetiny dokázala Olomouc vstřelit branku, na tu ale Vítkovice dokázaly dvakrát odpovědět. Čtyři minuty před koncem snížila Olomouc na 4:2, ale na víc už se nezmohla.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - FBS Olomouc 2:5

branky: 38. Adéla Červenková, 54. Eliška Kostková - 10. Nela Juráňová, 15. Klára Horčičková, 26. Veronika Mrázková, 26. Kateřina Stoklásková, 44. Gabriela Vaculová; rozhodčí: Adam Daniel - Matěj Veverka; vyloučení: 5:2; využití: 1:1; diváků: 43; zásahy brankářů: Karolína Žižková 17 - Kristýna Keclíková 20; po třetinách: 0:2, 1:2, 1:1

V nedělním utkání se nenechaly juniorky přehrát a už ve 25. minutě vedly po brankách Juraňové, Horčičkové, Mrázkové a Stokláskové 4:0. Ostrava sice dokázala snížit, ale olomoucké hráčky rychle odpověděly. V 54. minutě snížila Ostrava na 2:5, ale to Olomouc před oslavami výhry nezastavilo.

Juniorky B

Rezerva juniorek se o víkendu utkala s Hlukem a Třincem. Třinec dokázaly hráčky přehrát 5:1, když se dvakrát prosadila Lucie Ema Navrátilová. V neděli se utkaly hráčky s Hlukem, ten dokázaly přehrát 6:2. Dvakrát skórovala Lucie Zaoralová. Béčko juniorek tak pokračuje v bezchybné sezoně bez ztráty bodu.