Olomouc má druhé nejlepší dorostenky v republice!

Podruhé v krátkém časovém rozmezí vybojovaly mladé olomoucké florbalistky mistrovské stříbro. Po juniorkách se tento skvělý počin podařil i dorostenkám a FBS tím potvrdilo svou dominanci v dívčích mládežnických kategoriích v rámci celé Moravy. Lepší byly letos jen výběry pražského Chodova.

Dorostenky vstoupily do play-off dvojzápasem na půdě Hradce Králové, kde dokázaly v 1. kole dvakrát suverénně zvítězit (10:1 a 4:0) a zajistily si tak postup na Mistrovstí ČR. To se konalo o uplynulém víkendu v brněnském SportPointu. Hned ve čtvrtfinále narazily naše florbalistky na domácí tým Bulldogs Brno. Hrálo se na dva zápasy, přičemž rozhodl hned ten první. V něm Hanačky díky dvěma brankám Lucie Zaoralové a jedné branky Veroniky Mrázkové zvítězily 3:0. V obou střetnutích předváděly výborné výkony gólmanky, přičemž druhé utkání skončilo nejtěsnějším možným výsledkem 0:1 pro Brno. V součtu tedy díky lepšímu celkovému skóre postoupily do dalších bojů naše hráčky.

Semifinále i finále se pak hrály na jedno utkání. Nejdříve se Olomouc střetla s FBC Ostrava a opět to byly nervy až do konce. První třetina vyšla našim holkám skvěle, když se po gólech Valentýny Zerzánové a Sofie Zaoralové ujaly vedení 2:0. Pak se ale produktivita zasekla a 4 minuty před koncem zápasu tak přišlo snížení z hole Kytlicové. Obrana v čele s gólmankou Kristýnou Čechovou ale už další drama nepřipustily a olomoucké florbalistky tak mohly slavit postup do finále.

V něm je čekal už tradiční soupeř: Fat Pipe Florbal Chodov. Do branky se postavila Kristýna Keclíková a až do začátku třetí třetiny držela čisté konto. Pak ovšem přišly dva góly soupeřek, kdy nejprve vymetla šibenici Švajcrová a vzápětí využila přesilovku Lískovcová. Olomouc dokázala takřka okamžitě odpovědět, když nepodařený výhoz chodovské brankářky pohotově zachytila Klára Souralová a do odkryté brány zametla míček Kateřina Stoklásková. Vyrovnat se ale Hanačkám nakonec nepodařilo ani v přesilovce, ani při závěrečné power-play.

Dorostenky tedy obhájily loňské stříbro, a jak uvedl olomoucký lodivod Ondřej Čoček, „Soupeři gratulujeme k zisku zlata a my jdeme slavit. Myslím, že máme co :-)“