590_20240212_095553.jpg

O víkendu se rvaly pouze dvě mladší kategorie

Druhý únorový víkend byl na zápasy poněkud chudší. Z ostatních kategorií, mimo těch elitních, se k zápasům dostali pouze mladší žáci a elévky. Komu se zadařilo tentokrát?

Mladší žáci

Mladší žáci si v olomoucké lize zahráli čtyři utkání. Nejdříve poměřili síly s Litovlí, kdy vyhráli 5:2. Následoval duel s Asperem, Šumperk zvládl utkání lépe a vyhrál 6:2. Šťastnější byl duel s Ďábly z FBC Přerov, který Olomouc zvládla v poměru 6:1, a poslední utkání s SK K2 Prostějov dopadlo bezbrankovou remízou.

„Cílem turnaje bylo předvést co nejlepší možné výkony po celý průběh turnaje, což se minule nedařilo. Na tomto turnaji po slušném prvním utkání přišla akorát horší první polovina toho druhého proti Šumperku. V závěrečných dvou duelech proti Přerovu i Prostějovi kluci předvedli velmi slušné výkony. Celkově bych řekl, že se jednalo o nejpovedenější turnaj tohoto týmu mladších žáků v sezóně,“ zhodnotil turnaj trenér Daniel Tichý.

Elévky

V neděli si zahrály elévky svůj předposlední turnaj soutěžního ročníku 23/24. Zastihl je v situaci, kdy dlouhodobě či krátkodobě chybí pět nejzkušenějších hráček, a hlavně gólmanka. Zbytek týmu si poradil velmi dobře. „Po úvodní porážce s výrazně externě posíleným týmem FBC Lutín jsme se oklepali a výrazně porazili 1.SC Vítkovice. Ve vyrovnaném boji s ORCA Krnov jsme dlouho drželi krok, závěr však patřil soupeři. Přes výborný výkon brankářky jsme tedy podlehli. Závěrečná výhra v utkání s FBC Ostrava byla testem pro další novou brankářku, kterou výborným výkonem podržely ostatní hráčky,“ okomentoval turnaj trenér Jiří Hlavizna. Olomoucký celek obsadil konečné třetí místo v turnaji.